Jak si vybrat mušketýrky k postavě?

2 min.

Mušketýrky jsou už několik let obuvnickým hitem podzimně-zimní sezóny. Není se čemu divit – jsou efektní, stylové a mimořádně ženské. Co víc, nejsou vyhrazeny pouze pro dámy s nohami modelky. Pokud Vás plnější tvary opět odradily od nákupu kozaček nad kolena, zjistěte, jak je vybrat k postavě.

Napříč všeobecnému názoru si mušketýrky může dovolit mnoho žen. Tajemství spočívá v přizpůsobení modelu konkrétnímu typu postavy.

Mušketýrky pro štíhlejší i plnější dámy

Při výběru mušketýrek to mají nejsnazší dámy štíhlé postavy. Pokud se můžete pochválit útlou postavou, dívejte se především po přiléhavých modelech, které zvýrazňují tvar noh. Abyste přitáhly pozornost, vyberte si barevné kozačky – červené, zelené nebo v odstínu starorůžové. Vyhněte se však mušketýrkám s pevnými a širokými svršky, které mohou postavu zatížit.

10515

Hnědé mušketýrky jsou mimořádně ženské – výborně se kombinují s károvanou sukní a dlouhým černým kabátem.

Můžete se pochválit ženskými tvary a plnějšími nohami? Nebojte se nošení kozaček s vysokým svrškem. Hledejte modely s rozšířenou nebo regulovatelným svrškem nebo rozparkem nad kolenem, díky kterému bude mít noha dostatek svobody. Skvěle budete vypadat i v mušketýrkách se svrškem, který sahá těsně nad koleno – zvýrazníte tak nejštíhlejší bod nohy. Důležitý je i podpatek – rozhodněte se, pro stabilnější hrubší nebo nízký jehličkový podpatek.

Rada stylistky

Při plnějších tvarech nebudou dobrou volbou kozačky na vysokém podpatku. V důsledku kontrastu, mezi tenkým podpatkem plnějším lýtkem, můžete dosáhnout efektu, který si nepřejete a postava bude působit masivnějším dojmem.

Kozačky nad koleno pro vysoké i malé dámy

Při výběru mušketýrek, je třeba brát v úvahu i výšku jejich budoucí majitelky. Pokud jste vysoká, budete vypadat dobře v každém modelu. Pozor si dejte pouze na kozačky s velmi vysokým svrškem, který postavu zbytečně prodlužuje. Pokud svou výšku nechcete zvýraznit, vyhněte se mušketýrkám na podpatku, ve prospěch modelu s rovnou podrážkou.

Možná naopak patříte do skupiny malých dam. Mušketýrky na vysokém podpatku, klínovém podpatku nebo na platformě jsou dokonalým řešením v případě, kdy chceme postavě přidat pár centimetrů. Pro dokonalé optické prodloužení postavy, slaďte barvu kalhot, punčoch nebo legín s odstínem bot. Dalším trikem je kombinování kozaček nad koleno s nohavicemi nebo sukněmi s vysokým pasem.

S čím nosit mušketýrky?

Kromě příslušného výběru mušketýrek k postavě, je důležité i to, s čím je budete nosit. Abyste dosáhly módního a stylového vzhledu, při vytváření outfitů s kozačkami nad kolena, je potřeba zachovat správnou míru. Pokud odhalujete nohy, vršek by měl být skromnější.

Mušketýrky vypadají skvěle v kombinaci se sukněmi a šaty, klidně si je můžete obléct k džínám nebo legínám. Jestli nechcete, aby vypadaly kozačky vyzývavě, při výběru dalších prvků oblečení zachovejte jednoduchost a minimalismus – skvělou volbou budou oversize svetry, volné košile a skromná bižuterie.

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Kabelky Michael Kors, Černé dámské polokozačky, Dámské bílé sneakersy, Dámská obuv Guess, Dámská obuv Skechers, Kabelky Guess, Kabelky Nobo, Dámská obuv Tommy Hilfiger