Jak vybrat hodinky pro děti?

3 min.

Máte doma malého předškoláka nebo dítko, které je čerstvě školou povinné? Pak je nejspíš nejvyšší čas pořídit mu jeho první hodinky! Stylové dětské hodinky nejen skvěle vypadají, ale díky nim si také tvoří velmi důležitý návyk – hlídat si svůj čas.

Dětské hodinky – naučte děti dochvilnosti od útlého věku

Kdy je nejvyšší čas dětem koupit první hodinky? Názory na tu „pravou chvíli“ se velmi různí. Měly by být hodinky motivační prostředek pro to, aby se děti naučily hodiny? Nebo by je měly dostat v okamžiku, kdy už z nich umí správně číst? Ať je to tak nebo tak, věkově se většina dětí svých prvních dětských hodinek dočká mezi pátým a sedmým rokem. Okolo pátého roku se děti začínají o hodiny zajímat a učí se je číst. Sedm let je pak věk, kdy už většinou umí určit správný čas a pomalu se v něm orientovat.

A je to také věk, kdy by děti už měly začít čas vnímat a učit se, právě pomocí svých hodinek, chodit včas. Pokud nechcete darovat hodinky pro svou ratolest jako dárek, pak je jednoznačně nechte vybrat. Tím, že si může dítko samo vybrat, které hodinky se mu líbí vám zaručí, že je bude o to raději nosit a učení času mu půjde samo!

Vy mějte při jejich výběru na paměti praktické záležitosti. Zvažte, zda je lepší zvolit klasický ciferník, nebo raději digitální variantu. V potaz vezměte to, co bude pro vašeho potomka jednodušší. Nepodceňujte také velikost. Na útlou dětskou ručičku nekupujte přehnaně velké hodinky. Ty totiž mohou být nepohodlné pod oblečením a příliš těžké. Jakmile bude dítě cítit při jejich nošení jen náznak nepohodlí, mohou se mu zprotivit. 

A jak s dětmi dochvilnost trénovat? Velmi jednoduše a při běžných denních činnostech. Například nastavujte konkrétní čas, kdy má být prostřený stůl k večeři, kdy se vypíná počítač, kdy je čas odebrat se do koupelny. A nechte je, ať si tyto časy pokud možno hlídají sami na svých hodinkách. Z počátku budete muset sem tam připomenout, ale uvidíte, jak se bude vaše dítko postupně zlepšovat! 

Dětské hodinky - naučte děti dochvilnosti od útlého věku

Dětské digitální hodinky – skvělý dárek k různým příležitostem

Svátek, narozeniny, Vánoce nebo dárek za vysvědčení? Příležitostí, kdy chcete svého malého drobečka obdarovat může být opravdu hodně. A právě dětské digitální hodinky mohou být perfektní dárek! A to nejen pro vaši ratolest, ale také pro synovce, neteře, vnoučata nebo děti vaší nejlepší kamarádky. Co vzít v potaz, když chcete vybrat ty pravé? 

V první řadě se zamyslete nad velikostí hodinek. Ty by neměly být pro dětskou ručičku příliš velké a mohutné. Větší hodinky bývají těžší a mohou dětem vadit pod oblečením, při jeho oblékání a svlékání. Aby děti z hodinek měly radost, musí jim skvěle pasovat!

Tomu můžete také přispět, pokud vezmete v potaz, z jakého jsou materiálu. Velmi vhodné jsou pro děti hodinky se silikonovými řemínky. Jsou pohodlné a také praktické. Děti stále někde pobíhají, lezou, hrají si v písku a trávě. Z tohoto pohledu je skvělé, že se hodinky se silikonovým řemínkem dají velmi snadno očistit. Stejnou pozornost věnujte také materiálu sklíčka. To totiž musí všechno to dovádění vydržet. Minerální sklíčka jsou skvělou volbou, protože toho spoustu vydrží!

V neposlední řadě myslete také na to, jak hodinky vypadají. Vzhled je pro děti velmi důležitý a určitě chtějí na svém zápěstí nosit trendy hodinky, které se budou líbit nejen jim, ale také jejich kamarádům! Vybírat můžete z obrovského množství barev. A nejen to! Ověřte, jaký oblíbený hrdina právě frčí, jaké hodinky nosí oblíbený youtuber nebo seriálová hvězda a podle toho se zařiďte. Uvidíte, že nadšení bude neskutečné!

Dětské digitální hodinky - skvělý dárek k různým příležitostem

Dětské hodinky pro chlapce – to pravé pro milovníky technologií

Chlapci – chvílku neposedí, neustále jsou v pohybu, zajímají se o všechno, co se děje okolo nich. Dokáží být neskutečně přemýšliví, ale zároveň jsou to malí (a někdy i velcí) neposedové! A co mají téměř všichni společné? Milují technologie, techniku a inovace! Přesně s ohledem na tento poslední fakt jim zkuste vybrat jejich dětské hodinky!

Ty správné dětské chlapecké hodinky musí splňovat hned několik kritérií. Tím prvním je jednoznačně pohodlí při nošení. Neměli by být omezující v pohybu, ani v jiných aktivitách. Dbejte také na to, aby byly z kvalitního a dobře udržovatelného materiálu. Skvělý je například silikon. Je pohodlný a snadno se udržuje čistý! Navíc se silikonové pásky vyrábí v mnoha trendy barvách. Ať už je oblíbená barva vašeho broučka zelená nebo modrá, mezi silikonovými pásky si určitě vybere!

Kluci ale nejsou jen malí milovníci inovací, většinou jsou to i velcí sportovci. S ohledem na tuto skutečnost se nebojte tyto dva fakty skloubit. Dětské sportovní hodinky se hodí na jakoukoli sportovní aktivitu. Zároveň skvěle vypadají a každé dětské zápěstí se s nimi promění v téměř superhrdinské!

Malého milovníka technologií rozhodně potěší hodinky digitální. Sice si s nimi nepotrénují čtení z klasického ciferníku, ale určitě budou nadšení z digitálních čísel a funkcí, které tyto dětské hodink hodinky chlapce často nabízejí. Kromě času na nich totiž najdou datum, informaci o tom, jaký je den v týdnu nebo s nimi mohou spustit stopky. Což se rozhodně hodí, když chcete na hřišti stopovat, kdo z party doběhne k vytyčenému cíli nejdřív!

Vodotěsné dětské hodinky

Děti milují pohyb! Neustále někde pobíhají, lezou a chvilku neposedí. A tento fakt je skvělé vzít v potaz v okamžiku, kdy vybíráte hodinky pro vaši ratolest! Zejména v případě, že máte doma milovníka vody!

Období dovolených a prázdnin je plné dobrodružství, často právě těch ve vodě. A aby vaše děti nemusely myslet na neustálé sundávání a nandávání hodinek, pak je nejlepší koupit vodotěsné dětské hodinky. Pokud hledáte přesně takové hodinky, pak dávejte pozor na to, aby nesly číselné označení ATM/BAR. Číslo určuje, do jaké míry jsou vodotěsné – čím vyšší číslo, tím lepší vodotěsnost. 

Samozřejmě berte také ohled na to, z jakého materiálu je vyrobený pásek hodinek. Nejvhodnější u vodotěsných hodinek je pásek silikonový – rychle schne a dětské zápěstí tak není ještě dlouho po vylezení z vody v mokru. U kožených nebo textilních pásků trvá prosychání podstatně déle. 

Například vodotěsné dětské hodinky s označením 10 ATM/BAR zajistí, že hodinky vydrží běžný provoz – mytí rukou, občasný déšť, zalévání zahrady, ale také úplně v pohodě zvládnou běžné koupání v bazénu a moři. Pokud se s dětmi chystáte na potápění, hledejte vodotěsnost od 20 ATM/BAR a výš. 

Pozor si dejte na označení water resistant. V těchto hodinkách, přestože označení může být zavádějící, se určitě nedoporučuje aktivní koupání. Water resistant totiž znamená pouze základní ochranu proti vlhkosti. Selhat ale mohou už při obyčejném zmoknutí.

Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
batoh dámský, adidas Stan Smith, nike air max 90, kšiltovka, Kabelky Liu Jo, Dámské bílé sneakersy, converse, Kabelky Tommy Hilfiger