Jak vybrat obuv na široká chodidla?

2 min.

Délka stélky přesně sedí, ale šířka ne, v důsledku čehož obuv správné velikosti způsobuje otlaky. Je Vám to povědomé? V tom případě máte pravděpodobně široká chodidla a s tím úzce souvisí – problém s výběrem vhodné obuvi. V tomto článku Vám pomůžeme s výběrem ideálních bot. Poradíme, jakou obuv zvolit pro široké nohy.

Nové boty si vždy kupujete s nadějí, že se po určitém čase roztáhnou? Nebo si možná vybíráte o číslo větší modely, které zase nejsou přizpůsobeny délce vašeho chodidla? Už nemusíte!

Boty na široké chodidlo a vysoký nárt – na co se zaměřit?

Začneme trochou teorie. Co je to šířka chodidla? Tímto způsobem se určuje jeho tloušťka, která zohledňuje čtyři parametry:

Výrobci obuvi začínají brát stále častěji v úvahu fakt, že ne všechna chodidla stejné velikosti budou mít stejnou šířku, proto někteří využívají třístupňovou škálu, v níž uvádějí tento rozměr. E znamená úzké chodidlo, G – standartní, a H – široké. K dostání jsou také „poloviční velikosti”, např. G ½ nebo H ½. Při výběru bot se proto zaměřte právě na takové označení. Přestože nejde zrovna o nejpreciznější škálu, určitě Vám usnadní výběr vhodné obuvi a pomůže při hledání širokých dámských bot.

Tajemství spočívá v nártu

Jak zjistíte, zda máte vysoký nárt? Nejjednodušším řešením bude vodní test. Mokré chodidlo postavte na list papíru. Chodidlo s běžným nártem zanechá otisk, na kterém je vidět výrazný výklenek ve středové části plosky nohou (jeho najvyklenutejší bod by měl sahat víceméně do místa na úrovni druhého nebo třetího prstu na chodidle). Pokud je výklenek mělčí – máte nízký nárt. Vysoký nárt, typický pro široké chodidlo, zanechá stopu s větším výklenkem.

Jak nosit široké boty?

Majitelky širších chodidel by si měly vybírat mezi modely vyrobenými ze semiše a nubuku. Jsou to elastické materiály, které se přizpůsobí pohybem chodidla, díky čemuž chodidlo nezatěžují tak, jako syntetické materiály. Vyhněte se botám s úzkými řemínky. Otisknou se na chodidlo a budou působit diskomfort. Nejlepší sandály na široké chodidlo jsou ty s širšími řemínky. Stejně pěkně budou působit např. s letními šaty. Dámské boty na široké chodidlo by se měly lehce nazouvat a nesmí být příliš těsné. Proto ideální se jeví mokasíny, espadrilky nebo balerínky – ale jen ty, které nemají řemínek kolem kotníku.

Rada stylistky

Vyhněte se botám se špičatou nebo hranatou špičkou. Takový typ bot nohy opticky rozšiřuje a způsobuje, že dolní část postavy vypadá masivně.

Obuv na široká chodidla pro speciální příležitosti

Je pro Vás hledání elegantních bot na široké chodidlo výzvou? Mnozí výrobci zavádějí do své nabídky modely se šířkou H, díky čemuž už nejste odkázána na obuv pouze s plochou podrážkou! Nejpohodlnější verzí jsou lodičky na mírné platformě nebo tlustém podpatku, s kulatou špičkou, ve kterých mají prsty dostatek prostoru. Modely najdete v mnoha barvách, díky čemuž si bez problémů vyberete i boty pro slavnostní příležitosti.

Firmy vyrábějící sportovní obuv vědí, že boty jsou základ dobrého tréninku. Proto mnozí výrobci zařadili do své nabídky i speciální sportovní boty na široká chodidla, aby sportovcům zajistili maximální komfort.

Pokud Vám boty nesednou, v eobuv máte 30 dní na bezplatné vrácení zboží. Můžete tedy objednávat a zkoušet dle libosti!

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Kabelky Michael Kors, Dámská obuv Guess, Kabelky Tommy Hilfiger, Kabelky Liu Jo, Pánská obuv Tommy Hilfiger, Peněženky Tommy Hilfiger, Dámská obuv Salomon, Kabelky Nobo