V tuto nezapomenutelnou noc, kterou můžeme označit za oslavu vstupu do dospělosti, buďte skutečnou princeznou. Nemyslete na blížící se maturity, jednoduše se bavte! Ale dříve než se necháte unášet v rytmu valčíku, připravte si dokonalý outfit. Rádi Vám poradíme, v jakých botách protancujete celou noc a okouzlíte své přátele!

Jehlové podpatky, lodičky na klínovém podpatku nebo baleríny? Neumíte se rozhodnout? Přicházíme Vám pomoct s tímto výběrem!

Jaké boty na stužkovák? Na vysokých podpatcích

Pokud nemáte strach z výšek, rozhodněte se pro lodičky, které zvýrazní přednosti postavy tak, jak to nedokážou žádné jiné boty. Opticky zeštíhlují nohy a přidávají několik centimetrů navíc. Můžete se rozhodnout pro aktuálně super módní modely s průsvitnými prvky nebo také velmi oblíbené lodičky typu peep toe.

Jestli je pro Vás chůze na vysokých podpatcích náročná a to ještě nemluvíme o tanci, neriskujte. Bolavé chodidla jsou to poslední, na co chcete vzpomínat v souvislosti s maturitním plesem. Dívkám, které teprve začínají své dobrodružství s vysokými podpatky, doporučujeme lodičky s páskem kolem kotníku, které zajistí o něco větší stabilitu.

Rada stylistky

K botám s odhalenou špičkou nenoste punčochy.

12460

Stříbrné lodičky z Vás udělají skutečnou princeznu.

Kromě střihu se zaměřte i na barvu bot. Ještě nemáte šaty ani doplňky? To nic! Rozhodněte se pro model v univerzální barvě, např. černé nebo nude. Pokud na sebe chcete přitáhnout pozornost (a během této noci je to povinnost!), rozhodněte se pro výraznou červenou nebo metalické modely lodiček.

12461

Jaké boty na stužkovou slavnost? Béžové lodičky jsou jistota!

Vyberte si nízký jehličkový nebo klínový podpatek!

Vysoké jehličkové podpatky Vás trochu děsí? Netrapte se, postupně se v nich naučíte chodit. Abyste si stužkovák naplno užili, rozhodněte se pro lodičky na platformě nebo elegantní boty na klínovém podpatku.

Rada stylistky

V případě klínového podpatku se zátěž rozkládá rovnoměrně na celé chodidlo, díky tomu snáze udržíte rovnováhu.

12462

Jehličkový podpatek nebo klínový podpatek? To je otázka!

V posledním čase zažívají svou renesanci boty na nižším podpatku. Pokud proto chcete následovat aktuální módní trendy, takový model bude trefou do černého. Je zárukou pohodlí a celkovému outfitu přidají nádech lehkosti.

12463

Líbí se Vám boty na fotografii? Jde o neobyčejně dívčí sandály Geox.

Boty s plochou podrážkou?

Proč ne! Pokud jste fanynkou stylu streetwear a především milujete pohodlí, zůstaňte věrná svému stylu. Boty s rovnou podrážkou na stužkovák mohou být stejně elegantní. Lakované baleríny nebo kožené lordsy se budou skvěle hodit k rozšířeným šatům nad kolena a budou tvořit elegantní celkový vzhled, ozvláštněný špetkou dívčího půvabu.

Boty na rovné podrážce se osvědčí i v roli náhradní obuvi, kterou je dobré mít pro každý případ. Například: můžete si odtancovat valčík a později se přezout do pohodlnějších bot. Nezapomínejte na to, že nejdůležitější je Váš komfort a až na druhém místě je teprve vzhled.

12464

Baleríny s ozdobami, mašlí nebo kamínky ozvláštní každý večerní outfit.

Věříme, že už víte, v jakých botách půjdete na stužkovák. Nezapomínejte na to, že tato noc patří jen Vám!

Autor

Agnieszka Bednarek

Jsem estétka a nadšenkyně nekonvenčních spojení a outfitů s martenskami. Řídím se heslem Salvadora Dalího − „základem všech vítězství je…oděv!”. Zajímám se o tajemství navrhování módy. Definuji to, co není zdefinováno.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.