Jaké boty zvolit k pánskému svatebnímu obleku?

2 min.

Mnozí považují svatbu za nejdůležitější obřad v životě. I když s tímto tvrzením plně nesouhlasíte, můžete připustit, že v tento den je velmi důležitý vzhled a kvalita detailů. Důležitým prvkem outfitu, který má velký dopad na konečný výsledek, jsou boty. Měly by být přizpůsobeny stylu a barvě obleku, ale také stylu svatby – na svatební oslavu pod širým nebem je třeba zvolit jinou obuv nežli na klasickou svatbu.

Zajímá vás, jaké boty se hodí k obleku pro tento zvláštní den? Náš průvodce vám usnadní rozhodování!

Vyberte barvu obuvi v souladu s barvou obleku

Základem správně zvolené obuvi k obleku je jejich barva. Jaké budou ladit k vašem obleku?

  1. k tmavě modrému obleku zvolte černé nebo tmavě hnědé boty;

  2. k šedému obleku se hodí černé boty, nebo v různých odstínech hnědé, z méně klasických barev můžete zvolit také boty v bordó nebo vínovém odstínu;

  3. hnědý oblek bude vypadat nejlépe s botami v té stejné barvě nebo odstínu bordó, k hnědému obleku nenoste černou obuv;

  4. ke klasickému černému obleku noste černou obuv;

  5. k bílému nebo světlému obleku můžete obout boty v různých barvách, od černé,přes hnědou až po vínovou – vše záleží na doplňcích v podobě kravaty, kapesníčku atd.

Upozornění!

Pokud jste na svatební den zvolil černý oblek nikdy k němu nenoste hnědé boty

 

Modely pánské společenské obuvi vhodné na svatbu

Svatební oblek si zaslouží formální styl obuvi. Nejlépe budete vypadat v kožené obuvi s minimalistickou dekorací. Představujeme nejoblíbenější modely pánských svatebních bot:

  1. lakované – vyznačují se formálním, jednoduchým stylem a jsou vhodné ke smokingu;

  2. oksfordky – nejčastější volba bot na svatbu. Jsou také praktické, protože po akci je budete moci nosit také pro méně oficiální příležitosti ve stylu smart casual;

  3. polobotky – volte celokožené modely bez ozdob;

  4. monky – boty středně formálního stylu, bez šněrování, upevněné přezkou;

  5. derby – mají otevřený svršek, ve kterém jsou umístěny tkaničky, díky tomu jazyk boty zůstává odkrytý – proto nevypadají tak elegantně jako oxfordky.

9084

z leva: lakýrky, oksfordky, polobotky, monky, derby.

Obuv k obleku na svatbu v klasickém stylu

Tradiční svatba se skládá z obřadu, který se koná v kostele nebo na úřadě a také svatební hostiny v restauraci či tanečním sálu. Pokud vaše svatba vypadá takto, oblékněte si oblek a k němu zvolte formální obuv. Zde se objevuje otázka, v jakém stylu bude obřad pojatý. Pro svatbu v historických prostorách nebo na jiných místech vyžadujících eleganci zvolte smoking či klasický oblek a k němu lakovanou společenskou obuv. Vhodné budou také kvalitní kožené oxfordky nebo minimalistické polobotky. Pokud jste zastáncem originality můžete také zvolit společenskou obuv s přezkami monky.

Tip experta

Na svatbě stráví ženich většinu času na tanečním parketu, a proto zajímavým řešením jsou boty s koženou podešví (přilepené tenkou vrstvou gumy), která se vyznačuje vysokou přilnavostí.

Obuv k obleku na svatbu v originálním stylu

Vaše budoucí manželka v den vaší svatby hodlá mít na hlavě květinovou ozdobu místo závoje a svatba se bude konat v rustikálním, neotřelém prostředí nebo venku? To je znamení, že černé lakýrky rozhodně nebudou boty odpovídající vašemu obleku.

Jaké tedy zvolit? Vsaďte na hnědé svatební boty, např. oxfordky nebo méně oficiální derby. Můžete si vybrat z odstínů koňakové, třešňové nebo karamelově hnědé. Je důležité, aby boty byly nejméně o jeden odstín tmavší než celek.

Váš velký den se bude odehrávat na pláži a váš svatební oblek je ušitý z jemného materiálu? K tomuto stylu se bude hodit obuv derby s bílou podešví nebo mokasíny, které jsou méně formální a snadno dokreslí dojem exotické atmosféry.

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Dámská obuv Tommy Hilfiger, Dámská obuv Crocs, Peněženky Tommy Hilfiger, Dámská obuv Salomon, Pánská obuv Geox, Dámské bílé sneakersy, Dámská obuv Guess, Kabelky Guess