Když uslyšíte slova „gumové baleríny”, určitě je Vaší první myšlenkou obuv značky Melissa. Mezitím se na trhu objevila i jiná značka, která také nabízí boty vyrobené z tohoto charakteristického materiálu. Značka Zaxy vznikla později, ale už si stihla získat zákazníky po celém světě. Melissa nebo Zaxy – které boty jsou lepší?

Možná se to nezdá, ale značky nejsou pro sebe navzájem konkurencí.

Melissa a Zaxy – původ značek

Jak Melissa, tak Zaxy jsou firmy, které se zrodily v Brazílii. Navíc patří do stejné skupiny zvané jako Grendene – Zaxy je tedy dceřinou firmou Melissy. Historie gumových bot se však nezačala psát v Jižní Americe, ale na Francouzské Riviéře, kdy zakladatel skupiny Grendene se nechal inspirovat obuví nošenou rybáři – sandály s pásky, zakrytými palci a vyznačující se vysokou přilnavostí podrážky.

Nejdůležitější a nejvýraznější vlastností obuvi Melissa a Zaxy je materiál, z jakého byly vyrobeny (oproti jiným značkám). Gumové boty, které můžete nosit každý den (klidně i v horkém létě!) si rychle získaly srdce žen na celém světě.

Z čeho jsou vyrobeny boty Melissa a Zaxy?

Přestože materiál používaný k výrobě bot obou značek je pryž, každá společnost používá jinou, pro sebe charakteristickou technologii. V případě Melissy to je Mel-Flex a Zaxy – HugTec.

Nicméně, bez ohledu na název technologie, boty obou značek – i když jsou vyrobeny z pryže – se skvěle budou hodit na léto. Jsou měkké, pohodlné a pružné, díky čemuž se snadno přizpůsobí tvaru chodidel. A co víc, jak boty Melissa tak i boty Zaxy, mají charakteristickou vůni žvýkaček!

Melissa vs. Zaxy – design a výběr

Stačí jeden pohled na sortiment obou značek, abyste mohly říct, že obuv Melissa a Zaxy vypadají prakticky skoro stejně. Nejde jen o tvar nebo charakteristickou lesklou pryž, ale také o používané na obuvi ozdoby jako jsou: srdíčka, květinky nebo mašle. Design obuvi způsobuje, že každý outfit najednou získá dívčí kouzlo – boty se budou dokonale hodit k vzdušným šatům nebo sukním a dodají outfitu lehkost. Více o tom jak nosit obuv Melissa si přečtete v našem jiném článku na blogu.

Melissa i Zaxy mají ve svých nabídkách boty dámské a dětské. Pokud však jde o výběr modelů, první výrobce může nabídnout větší rozmanitost. Obě firmy nabízejí nejen boty na léto – v sortimentu obou firem Zaxy a Melissy, najdeme například holínky nebo dokonce kotníkové boty. Nabídka firmy Melissa navíc zahrnuje nejen boty, ale také doplňky a kabelky, které jsou vyrobeny za pomocí technologie Mel-Flex.

Melissa nebo Zaxy – které jsou levnější?

Poslední kritérium – ale možná nejdůležitější – při nákupu této originální obuvi byste měly rozhodně zvážit její cenu. Tady je situace jednoduchá – boty Zaxy jsou ve většině případů levnější než boty Mellisa. Neměly byste ty první brát jako padělky, ale jako efektivní náhražky za přijatelnější cenu – obuv obou firem je zárukou vysoké kvality a pohodlí. Bonusem ve prospěch Melissy však může být skutečnost, že značka často spolupracuje s renomovanými světovými návrháři – v minulosti například spolupracovala s Vivienne Westwood nebo Karlem Lagerfeldem.

Už jste se rozhodly, která značka – Zaxy nebo Melissa – se Vám víc líbí? Podívejte se na eobuv, kde na Vás čeká široký výběr jejich produktů!

Autor

Agnieszka Ślęzak

I když se může zdát, že lodičky a conversky nejdou ruku v ruce, právě tyto boty mají v mém botníku výhradní místo. Můj styl definuje černá barva a kousky s květinovými vzory. Jsem milovnicí černého humoru, filmů Quentina Tarantina a zvířat.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.