Na co se zaměřit během výběru prvních bot pro dítě

3 min.

Vaše dítě právě udělalo svůj první krok? Po prvotní radosti si ovšem uvědomíte, že mu budete muset koupit jeho první dětské boty. Než se urychleně vrhnete na nákupy, přečtěte si celý náš článek. Dozvíte se spoustu informací, ale také to, jak správně vybrat vhodnou obuv, která umožní malým chodidlům Vašeho dítěte správně se vyvíjet.

Jak vybrat první boty pro dítě? Jaký model zajistí dítěti největší komfort? Poradíme Vám!

První dětské boty? Kdy?

Znáte to přísloví, že spěch je špatný rádce? Týká se to také odpovědi na otázku, kdy nejlépe koupit první dětské boty. S tímto nákupem byste neměli rozhodně spěchat. Pokud se Vaše dítě po svých pohybuje zatím pouze doma, měli byste mu dovolit co nejdéle chodit boso nebo v ponožkách. Tímto způsobem si dítě vyvíjí svůj vlastní styl chůze a poznává různé textury povrchu. Až když dítě začne samo chodit i venku, začne překonávat různé typy povrchů (beton, písek nebo trávu), teprve tehdy je dobré začít hledat první boty, které budou vhodné pro chůzi.

Jaký model prvních bot pro dítě vybrat? Na co se soustředit při výběru

Chůze v prvních botách se musí co nejvíce přibližovat chůzi naboso. Na rozdíl od názorů propagovaných za starých časů, zde není místo pro vysoké a tuhé svršky, které znehybňují kotník a omezují pohyb. Vyšší boty s pevnou patou budou užitečné, ale ne jako první boty pro dítě, které se teprve učí chodit. Pro starší děti už budou vhodnější např. jako boty do školy.

Svršek bot by měl být lehký, elastický a přizpůsobovat se přirozeným pohybům chodidel. Nejlépe budou fungovat přírodní materiály, které navíc zajistí správnou ventilaci a umožní malé noze dýchat. Podrážka takových bot musí být elastická a tenká. Díky tomu mohou svaly chodidel správně pracovat, na rozdíl od tuhých a těžkých bot. Další výhodou bude profilovaná podrážka, nejlépe z kůže, ve které se chodidlo bude méně potit.

Rada experta

První dětské boty by se měly velmi snadno ohýbat v 1/3 délky – zde dochází k převrácení.

Šněrovací nebo na suchý zip?

Co se týče samotného vzhledu obuvi, stojí za to se blíže podívat na jeho zapínání. Šněrovací boty dají chodidlu lepší stabilitu. Obuv na suchý zip zase ocení rodiče – snáze se dostávají na pohyblivé chodidlo netrpělivého dítěte. Starší dítě si bez problému už takové boty obuje samo. Lépe uděláte, jestli se vyhnete botám bez žádného zapínání, protože nemusí poskytovat patřičnou oporu chodidlu.

Tvar prvních dětských bot má také svůj význam. Dbejte o to, aby jejich špičky byly dostatečně kulaté a široké, aby nedošlo k přiskřípnutí prstů a aby dítě nikde nic nic netlačilo.

Velikost prvních dětských bot

Již jste našli vhodný model, který splňuje všechny výše uvedené požadavky? Skvěle! Je čas vybrat správnou velikost. Proč je to tak důležité? Příliš malé boty mohou deformovat chodidlo. Za to v příliš velkých botách může dítě nejen zakopávat, ale také se snažit držet botu na noze stočením prstů a jejich uspořádáním do nepřirozeného tvaru. Z tohoto důvodu může být běžná praxe mezi rodiči kupovat větší dětské boty a předpokládat, že do nich jejich dítě doroste, škodlivá.

 

Rozhodněte se pro systém, který najde vyhovující velikost bot pro Vaše dítě – poznejte skener esize.me!

Systém esize.me změří všechny důležité parametry chodidel díky skenování – mimo jiné délku, šířku nebo výšku nártu. A co víc, jakmile už máte výsledek provedeného skenování, je přiřazen k Vašemu účtu v internetovém obchodě eobuv.cz a na jeho základě systém vybírá boty, které jsou vhodně přizpůsobené potřebám Vašeho dítěte.

Výlet do nákupního centra s dítětem a hledání pro něho vhodné obuvi je obvykle zakončeno pláčem a ztracenými nervy? Skener esize.me je velká pomoc především pro rodiče! Inovativní systém předpovídá růst dětského chodidla, díky čemuž snáze najdete dokonalou velikost. Zapomeňte na problémy a hodiny strávené nákupem bot pro netrpělivé děti. Od této chvíle si můžete užívat jednoduché nákupy, aniž byste museli cokoliv zkoušet a měřit!

Vemte své dítě do obchodního centra Nový Smíchov, ve kterém je vytvořeno místo, určené pro skenování. Stačí pouze 5 sekund, aby Vám systém vygeneroval precizní 3D model chodidel!

esize.me

Skener esize.me je doporučován zejména rodičům a dětem.

Jak funguje skener esize.me? Poznejte jednoduchou instrukci skenování chodidel:

1. sundejte si boty a postavte se v ponožkách na skener,

2. vyhrňte si nohavice a natáhněte si ponožky,

3. postavte se na znázorněný obrys chodidel,

4. vyberte údaje týkající se mimo jiné věku a pohlaví,

5. spusťte skenování,

6. přidejte svůj sken na eobuv.cz.

Pamatujte si, že jednotlivé kroky jsou zobrazeny na tabletu, takže to snadno zvládnete. Samozřejmě můžete využít i pomoc obsluhy obchodu.

Skener umožňuje správný výběr různých velikostí jednotlivých výrobců, což je především důležité u vyvíjejících se dětských chodidel. A to vše bez opuštění domova a zkoušení!

Nechcete ztrácet čas v obchodním centru Nový Smíchov a raději provádíte online nákupy? Vytvořte si sken chodidla v pohodlí domova, přihlašte se ke svému účtu a najděte boty, které Vám budou ideálně vyhovovat bez opuštění domova! Více informací najdete >>>ZDE<<<.

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít