Nejmódnější barvy na jaro a léto 2021 – report Institutu Pantone

2 min.

Institut Pantone, nám stejně jako každý rok představil nejmódnější (dvě nejmódnější) barvy na rok 2021. Spojení šedé a žluté, které byly vybrány jako TOP barvy pro nadcházející sezónu, to není všechno. Pastelové barvy se opět objeví mezi nejžhavějšími trendy, ale tentokrát udělají trochu místa pro výraznější, dokonce až varovné barvy. Pokud tedy přemýšlíte o tom, jaké barvy budou nejmódnější na jaře a v létě 2021, rozhodně se podívejte na náš níže vypsaný seznam.

Report Institutu Pantone nám ukazuje jasně, že v sezóně jaro-léto 2021 budou kralovat barvy, které jdou ruku v ruce s přírodou.

Barva(y) roku 2021: illuminating a ultimate grey

Po klidném odstínu classic blue, který kraloval přesně rok zpátky, nastal čas na ne jednu, ale dokonce dvě (!) barvy roku 2021. Podle Institutu Pantone to budou: illuminating a ultimate grey. Bavíme se tady konkrétně o klasické žluté a šedé barvě. Toto velmi neobvyklé spojení barev, které připomíná trochu slunečný den na kamenité pláži.

,,Praktické, spolehlivé, zároveň teplé a optimistické” – Institut Pantone o spojení těchto dvou barev roku 2021.

Nejmódnější barvy na jaro a léto 2021: blankytně modrá

Seznam nejmódnějších barev pro jaro a léto 2021 podle reportu Pantone otevírá odstín, který připomíná nebe bez mraků během slunečného dne. Konkrétně se jedná o blankytně modrou barvu. Návrháři nám nabízí blankytně modré total looky ve spojení s bílými doplňky nebo jakýchkoliv jinými, které jsou udržovány v kontrastních barvách. Naše nabídka? K blankytně modrému oblečení si vyberte masivní černé pantofle, abyste vytvořili look jako z přehlídek značky Gauchere.

Nejmódnější barvy na jaro a léto 2021: rezavá

Tato barva je inspirována zemí a podzimním listím. Může se tedy zdát, že nemá příliš společného s jarně-letní paletou. I přes to si ji vybralo mnoho návrhářů ve svých nejnovějších kolekcích. Zrzavě červená barva, protože o ni se bavíme u Acne Studios, Gauchere nebo Proenza Schouler. A nadchla nás všechny.

Nejmódnější barvy na jaro a léto 2021: zlatě-oranžová

Tato stejně šťavnatá a netypická barva je spojována s letními západy slunce. Zlatý pomeranč, shodně s tím co se objevilo na posledních módních přehlídkách, bude kralovat mezi krátkými TOPy, šaty, nebo na letním kostýmku a… botách. Najdete pro ni využití ve svém šatníku?

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Alberta Ferretti (@albertaferretti)

Nejmódnější barvy na jaro a léto 2021: francouzská modrá

Francouzská, sublimovaná, ale i excitující modrá barva – právě ona se dostala na seznam nejmódnějších barev pro rok 2021. Připomíná jarní Paříž a francouzští návrháři se nebojí využívat tuto barvu ve svých kolekcích pro jaro a léto 2021. Naše srdce si získaly návrhy módního domu Burberry, který nám představil modrý trenčkot a neobvyklé total looky.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Burberry (@burberry)

Nejmódnější barvy na jaro a léto 2021: ametystová orchidej

Na přehlídkách, které nám představují trendy pro sezónu jaro-léto 2021, se objevil také odstín, který mezi sebou míchá ametyst a orchidej, čili velmi intenzivní a orientální odstín fialové barvy, který byl silným akcentem na pozadí jemných pastelových barev. Tato barva kralovala především na šatech, stejně jako v kolekci Victorii Beckham, jak v N21. Skvěle vypadá také s bílou barvou.

Nejmódnější barvy na jaro a léto 2021: mentolová

Náš seznam uzavírá svěží, mentolově zelená barva, která Vám dá pocit uklidnění a ochlazení. Ideálně se Vám osvědčí během žhavých, letních dnů, ať už na botách nebo kabelkách, ale také na oblečení. A nejlépe uděláte, jestli vytvoříte v různých odstínech total look, stejně jako to udělala Proenza Schouler.

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
peněženka, podzimní boty dámské, dr martens, Dámská obuv Columbia, Dámská obuv ECCO, Kabelky Furla, karl lagerfeld, Dětská obuv Vans