Setkali jste se už se starou pověrou, podle níž darovat boty znamená, že se vaše cesty brzy rozejdou? Pokud ano, určitě jste nejednou přemýšleli nad tím, zda budou boty jako dárek skutečným faux pas nebo kreativním řešením. Podobně jako v mnoha jiných případech – závisí na situaci.

Boty jako dárek mohou být dobrým, ale stejně i špatným tipem. Vše závisí na tom, jakou obuv zvolit a komu se je chystáte darovat.

Boty jako dárek pro pověrčivé

Podle toho, co jsme uvedli výše, už asi tušíte, že věnovat boty pověrčivé osobě asi nebude dobrý nápad. Ne vždy ale známe druhou osobu do takové míry, abychom s určitostí věděli, že patří právě do této kategorie. V takovém případě se můžeme řídit následujícími pravidly.

S dárkem v podobě obuvi pravděpodobně nebude spokojený ten, kdo:

  • Byl vychováván v časech, ve kterých se příslovím a pořekadlům kladl velký význam. Taková osoba bude mít zřejmě v sobě hluboce zakořeněné podobné pověry.
  • Se nezajímá o módu, takže nevyhledává konkrétní model tenisek nebo lodiček.
  • Z bot určitě nebude mít radost osoba, jejíž velikost neznáte na 100%. Velmi lehce v takové situaci dojde k zmiňovanému faux pas a nákupu nepohodlných bot.
7662

Tip experta:

Pokud máte pochybnosti, zda koupit dané osobě dárek v podobě bot, myslete na to, že už samotné pochybnosti svědčí o tom, že bezpečnější bude přece jen zvolit jiný dárek.

Boty jako dárek pro milovníky módy

Existují tedy vůbec případy, kdy se obdarovaná osoba potěší z dárku v podobě bot? Jednoznačně ano! Základním předpokladem úspěchu je obdarovat někoho, koho velmi dobře známe. Pokud víme, že se někdo zajímá o módu a je například sběratelem stylových sneakers nebo značkových lodiček, takové boty dokážou opravdu vyčarovat úsměv na tváři obdarované osoby.

7663

Boty jako dárek budou skvělou volbou v následujících případech:

Jde o milovníka / milovnici módy. Taková osoba následuje módní trendy, má velké množství oblečení, bot a doplňků a její styl oblékání lze snadno pojmenovat.

  • Jde o sběratele/sběratelku bot – můžou to být značkové lodičky, originální modely tenisek či klasika s charakteristickým příběhem
  • Tato osoba následuje styl známé módní ikony, influencerky, filmové nebo seriálové hvězdy. Boty, které nosí idol takové osoby, budou určitě v tomto případě skvělou volbou.

Věříme, že po přečtení tohoto článku již víte, zda bude dárek v podobě bot dobrým nebo spíše špatným řešením. Pokud jste se rozhodli pro nákup takového dárku, podívejte se například jaké modely koupíte v rámci výprodeje v obchodě eobuv.cz (pánské a dámské) a ulovte dárek ve zvýhodněné ceně.

Autor

Ewelina Gajoch

Jsem milovnicí módy high fashion, ale pro své každodenní outfity se inspiruji pařížskými influencerkami a nadčasovým francouzským stylem. Zajímám se také o malbu, velmi se mi líbí obrazy Edwarda Hoppera. Dále mám ráda cestování a Harryho Pottera.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít