Peněženka je skvělý tip na dárek pro muže – a to bez ohledu na příležitost. Takový dárek se určitě zalíbí vašemu otci, dědečkovi nebo vaší drahé polovičce. Než takový doplněk věnujete blízké osobě, rozhodněte se pro správný model. Jakou pánskou peněženku tedy zvolit?

Materiál, velikost, typ zapínání a barva – to jsou nejdůležitější aspekty, které je třeba brát v úvahu při výběru peněženky pro muže.

Pánská peněženka – z jakého materiálu?

Pánské peněženky se vyrábějí zejména ze syntetických materiálů nebo z kůže. Sportovní modely z polyesteru či nylonu mají své výhody – dají se snadno schovat do kapsy, jsou odolné proti škrábancům a poškozením jiného druhu. Pokud však jde o dárek pro blízkou osobu, měli byste sáhnout výlučně po

Kožené peněžence (S výjimkou situace, že hledáte peněženku pro mladšího bratrance).

Peněženky z přírodní kůže se vyznačují především vysokou odolností a dlouhou životností a to díky materiálům využívaným při jejich výrobě. Jsou však náchylnější na vznik rýh a jiných drobných poškození, ale přesto se rozhodně vyplatí do nich investovat. Nemůžeme opomenout ani jejich nadčasový a současně elegantní design – kožená peněženka je povinným doplňkem každého stylového muže.

Víte, že…?

Přírodní kůže se od ekologické liší…svou vůní. Ta první má specifickou vůni, kterou nelze napodobit a v případě její syntetické verze jde spíše o vůni pryže nebo jiných umělých materiálů.

Kompaktní a přitom prostorná peněženka?

Většina pánů klade při výběru jakýchkoliv doplňků na první místo funkčnost. Ideální pánská peněženka by měla mít dostatek místa na hotovost, doklady, platební karty a…nic víc. Pokud hledáte právě takovýto model, vsaďte na dvoukřídlou peněženku – přesto, že má omezené možnosti, jde o nejpraktičtější řešení.

Možná naopak víte, že budoucí majitel peněženky potřebuje podstatně více přihrádek. Lepším řešením bude v tomto případě trojkřídlý model. Vejde se do ní podstatně více, ale mnohem těžší bude schovat ji do kapsy. Její velikost ale nebude žádný problém pro pány, kteří nosí peněženku v batohu či aktovce.

7010

Jaké zapínání vybrat?

Ačkoli je snadný a rychlý přístup k penězům, dokladům a kartám důležitý, mnohem důležitější je, aby byl obsah peněženky dobře zabezpečený. Velmi praktické jsou tradiční druky, které se vyznačují odolností a pevností. Pohodlným řešením jsou i magnetické klipsy, které se snadno rozepínají a zavírají. Populární jsou i modely se zapínáním na zip s přihrádkami na mince – takové řešení umožňuje předejít rozsypání mincí.

Peněženka pro muže – jakou barvu vybrat?

Výběr barev je v případě pánských peněženek podstatně menší než je tomu v případě dámských modelů – páni si většinou na barvy nepotrpí. Ba co víc, neutrální barvy dodají doplňkům elegantní a současně univerzální charakter. Je dobré rozhodnout se pro jeden z klasických odstínů: černá, hnědá, tmavě modrá nebo šedá. Taková peněženka se bude hodit snad ke každému outfitu – ke každodennímu i formálnímu.

Při hledání peněženky pro otce, dědečka či partnera zohledněte především potřeby a styl jejího budoucího majitele. Kvalitní a současně vkusná kožená peněženka bude nepochybně skvělý nápad a když bude navíc splňovat očekávání obdarované osoby, bude ideálním dárkem.

Autor

Ewa Majchrzak

Mám ráda casual styl a tenisky. V mém šatníku převažuje bílá, černá a pastelové odstíny. Moje hobby jsou plavání, tenis a skandinávské kriminálky. Jsem hrdou majitelkou kočky Apostrofa.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít