Proč je Miláno považováno za hlavní město módy?

2 min.
V tomto článku:

Všechny značky, které se v branži fashion počítají, jak italské tak i zahraniční, mají své obchody právě v Milánu. A právě toto město, společně s New Yorkem, Londýnem a Paříží, je počítáno do tzv. Velké čtyřky” módy. Zjistěte více o tom, co způsobilo, že trendsetterky z celého světa milují nákupy v Milánu a proč je místo označováno jako hlavní město módy?

Přečtěte si v článku, proč pro milovníky módy je Miláno jedním z nejdůležitějších míst na mapě.

Během módní přehlídky v Milánu se schází velmi mnoho vážných, ale i vycházejících návrhářů, kteří chtějí představit svou práci zbytku světa. Ne pokaždé to ovšem takhle probíhalo. Na začátku, kromě toho, že se italský design vzoroval na neobvykle vysoké kvalitě materiálů a technikách provedení, ve zbytku zůstával pozadu za Paříží.

Všechno se změnilo po II. světové válce, kdy se díky finanční pomoci ze strany USA, začal italský textilní průmysl rozvíjet. V té době, návrhářka Schiaparelli (největší rivalka Coco Chanel) a italský módní dům Sorelle Fontana, začali oblékat největší hvězdy Hollywoodu, takové jako Elizabeth Taylor, Audrey Hepburn nebo Grace Kelly.

Z roku na rok, se značka „Made in Italy”, stávala čím dál tím víc oblíbená. A v roce 1951 italský podnikatel Giovanni Battista Giorgini zorganizoval první módní přehlídku v Itálii. A co je zajímavé, neorganizoval ji v Milánu, ale ve Florencii. Kupující z Ameriky byli nadšeni a dodatečná podpora redaktorky Irene Brin, která event představila na mezinárodní aréně způsobila, že italská móda se stala neobvykle oblíbená.

Pokud se počítáte mezi fanoušky, kteří mají rádi kožené zboží z Itálie, rozhodně se podívejte na další článek s přehledem italských značek ,dostupných v našem internetovém obchodě eobuv.

11835

Společně, s rozšířením italské módy, si i návrháři přáli představit své vlastní kolekce celému světu. Miláno se zdá pro to být nejlepším místem. Už v roce 1958 se zde pořádal první oficiální Týden Módy. Dnes je tato událost organizována dvakrát do roka Národní Komorou Italské Módy: okres podzimně-zimní (únor/březen) a jarně-letní (září/říjen).

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Mnoho návrhářů světové slávy pochází právě z Itálie. Dobrým příkladem je Giorgio Armani, o kterém si více můžete přečíst v našem dalším článku na blogu.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Určitě znáte italský módní dům Versace. Během posledního Týdne Módy v Milánu, Jennifer Lopez představila obnovenou verzi oblíbené kreace Versace.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Víte, že…?

Módní branže přináší Itálii skoro 10% státního příjmu. Znovu v samotném Milánu se nachází několik desítek škol, které učí mladé lidi jak navrhovat oblečení, krejčovství a schopnosti předvídat nové módní trendy.

Nejoblíbenějším místem na nákupy v Miláně je tzv. Zlatý čtverec. Nachází se na něm ulice se stylovými obchody. Můžete tam najít neobvykle luxusní, ale i levnější značky. Některé domy zvenčí, ale i uvnitř vypadají jako architektonické umění. V nejdražších obchodech je obsluha klienta na velmi vysoké úrovni. Jedním, z nejčastěji fotografovaných módních míst bogerkami, je v Miláně Galerie Wiktora Emanuela II. Určitě si vzpomenete na fotografie z tohoto místa.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Když píšeme o Milánu jako o hlavním městě módy, nemůžeme také zapomenout na obyvatele Itálie. Muži jsou známí svými ideálně střiženými obleky a Italky zase schopnosti sladit sexapel s elegancí. Příkladem takové ženské ikony stylu je určitě Sophia Loren nebo Monica Bellucci.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
michael kors, Pánská obuv Nike, dr. martens, vagabond, dr.martens, rieker boty, chlapecke zimni boty, Pánská obuv Crocs

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít