Spojují se Vám polokozačky především s podzimním obdobím? Samozřejmě, toto roční období je pro ně jako stvořené, ale osvědčí se i v úloze zimních bot. Především jestli se rozhodnete pro zateplené modely. Pokud si navíc vyberete ty s klínovým podpatkem, budou nejen pohodlné, ale i stylové. Přesvědčte se, proč jsou polokozačky na klínovém podpatku dobrou volbou pro nadcházející zimu.

Tyto boty budou vypadat dobře k většině outfitů a mohou je nosit všechny dámy bez ohledu na tělesné proporce.

Zateplené polokozačky na klínovém podpatku

Boty na klínovém podpatku jsou mezi ženami velmi oblíbené. Především proto, že přidávají několik centimetrů a jsou mnohem pohodlnější než obuv na jehličkovém nebo hrubém podpatku. V takovém modelu se váha těla přenáší rovnoměrně na celé chodidlo. Bolest nohou proto nehrozí ani po mnoha hodinách strávených v takových botách.

V zimě bojujeme ještě s jedním problémem. Projít přes zledovatělý nebo zasněžený povrch, může představovat nemalou výzvu. Polokozačky na podpatku sice vypadají efektně, ale jejich nošení při nízkých teplotách je spojeno s rizikem podklouznutí. V polokozačkách na klínku je toto riziko podstatně menší, protože chůze v nich je stabilnější.

Jak vybrat zateplené polokozačky na klínovém podpatku?

Boty na takovém podpatku mají velké množství výhod, i když mohou opticky zatížit dolní partie těla. Proto jsou boty na klínku nejvhodnější pro konkrétní typ postavy. Nejlépe se osvědčí v případě dam s dlouhými a štíhlými nohami, ale i majitelkám širších ramen a většího poprsí. Masivní klínové podpatky totiž vyrovnají proporce postavy.

13395

Líbí se Vám černé polokozačky na klínovém podpatku? Vyberte si model, který Vás nejvíce osloví.

Při výběru polokozaček na takovém podpatku je klíčová délka svršku. Nejlepší budou takové, které sahají nad kotník. Modely, které jsou ukončené na úrovni kotníku, opticky zkracují nohu. Kotník je poměrně širokým místem a jestli si vyberete takové boty, přitáhnete pozornost právě na tuto část nohy.

Rada stylistky

Pokud chcete získat efekt prodloužených noh, rozhodněte se pro polokozačky na klínku v barvě kalhot nebo punčoch, které si k nim oblečete.

Důraz klaďte na materiál

V případě zateplených bot na klínovém podpatku je stejně důležitý i materiál, ze kterého byly vyrobené. Vyhněte se modelům ze syntetických materiálů. Nezajistí potřebnou ventilaci a chodidlo se v nich bude potit a přehřívat a to přece není našim cílem. Nejlepší volbou budou proto kožené kozačky. Tento materiál vydrží i nízké teploty a díky správné impregnaci zároveň chrání chodidla před pronikáním vlhkosti. Pokud se chcete dozvědět, jestli kožené boty nepromokají, přečtěte si náš další článek na blogu.

Neméně důležitou součástí zimní obuvi je jejich vnitřní stélka. Měla by být vyrobena z přírodních materiálů, které předcházejí nadměrnému pocení chodidel a zároveň zajišťují potřebný termický komfort. Ideálním řešením bude proto přírodní kožešina. A díky tomu, že tyto materiály jsou na dotek měkké, bude i obuv pohodlnější.

Věříme, že naše argumenty Vás přesvědčily k nákupu těchto bot.

Autor

Agnieszka Ślęzak

I když se může zdát, že lodičky a conversky nejdou ruku v ruce, právě tyto boty mají v mém botníku výhradní místo. Můj styl definuje černá barva a kousky s květinovými vzory. Jsem milovnicí černého humoru, filmů Quentina Tarantina a zvířat.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.