Timberland nebo Caterpillar – módní setkání oblíbených outdoorových bot

2 min.

Žlutá outdoorová obuv Timberland je jedna z nejvíce rozpoznatelných bot na světě. Podobné boty – a nejen to! – má ve své nabídce také značka Caterpillar. Co je zajímavé, že obě značky vznikly podobným způsobem. Přemýšlíte o tom, které boty – Timberland nebo Caterpillar – si máte vybrat? Doufáme, že Vám pomůžeme ve Vašem výběru.

Outdoorová obuv Caterpillar a Timberland vznikla především pro pracovníky na stavbách. Dnes je mohou nosit všichni Ti, kteří chtějí!

Timberland vs. Caterpillar – začátky a vznik značek

Srovnání obou firem je nejlépe začít od jejich vzniku. I přes to, že Caterpillar je starší značkou, výrobce první pár bot vypustil na trh teprve v 90. letech. Předtím, v druhé polovině 20. let minulého věku, se zabývali výrobou stavebních strojů. Teprve v 90.letech si značka rozšířila pole své působnosti i na výrobu bot a ochranných oděvů. První výrobky se rychle staly oblíbenými nejen mezi pracovníky na stavbách. Jednou z jejich největších výhod byla skutečnost, že obuv byla vytvořena přímo pro ně a díky tomu jsou velmi odolné.

S podobnou myšlenkou vytvořila své produkty i značka Timberland. Zatímco Caterpillar vznikl v Kalifornii, druhá ze srovnávaných značek se zrodila v New Hampshire, kde panují mrazivé a vlhké zimy. Outdoorová obuv Timberland byla tedy určena pro pracovníky na stavbách, ale především pro ty, kteří pracovali v těžkých atmosférických podmínkách. Vytvořené boty přes Sidneya Swartza v 50. letech XX věku měly usnadnit projíždění obtížných terénů a zaručit přitom vysoký tepelný komfort.

Z čeho jsou vyrobeny boty Timberland a Caterpillar?

Legendární outdoorová obuv Timberland Premium 6 Inch Boot, jak i nejoblíbenější model bot značky Caterpillar – Colorado – jsou vyrobené z nubuku, čili z hrubé kůže s delikátním leštěním. Je neobvykle měkká a je považována za jeden z nejšlechetnějších druhů přírodní kůže. Znamená to, že jejich čištění může být obtížné? Ne nutně – ve chvíli kdy si koupíte boty, dodržujte několik pravidel, aby Vám obuv v dobrém stavu vydržela po několik dalších sezón. Více o tom jak čistit Timberlandy – a také jinou obuv vyrobenou z nubuku – si přečtěte v dalším článku na blogu.

Z hlediska kvality zpracování outdoorové obuvi Caterpillar a Timberland, stojí za zmínku říct něco o používaných technologiích při výrobě. V případě značky Caterpillar je podrážka přišitá ke svršku obuvi, v případě druhé značky – svršek je nalisovaný přímo k podrážce (samotný systém zpracoval sám zakladatel značky Timberland).

Rozdíl ve vzhledu a výběr bot Timberland a Caterpillar

Dříve vzpomínané modely outdoorové obuvi mají velmi podobný design a střih. Trénované oko ovšem mezi nimi uvidí několik rozdílů. Za prvé, model Colorado značky Caterpillar má viditelnější logo, které se nachází na jazyku nebo z boku svršku. V případě Premium 6 Inch Boot od Timberland je logo ve formě lisovaného stromu umístěného blízko paty obuvi, díky tomu vypadají decentněji. Za druhé, Caterpillary mají místo oček na tkaničky v horní části kovové háčky, díky kterým je snazší tkaničky co nejvíc napnout a lépe je zavázat. Nicméně v obuvi Timberland najdete více oček.

9711

Caterpillar Colorado a Timberland Premium 6 Inch Boot

Outdoorová obuv není jediným produktem, který mají značky ve svém sortimentu. V jejich nabídce můžete najít obuv dámskou, pánskou, ale také doplňky. Větší výběr různých produktů ovšem nabízí značka Timberland – v její nabídce můžete najít mimo jiné dětskou nebo sportovní obuv. Více si o nabídce bot Timberland přečtěte v našem článku…

Timberland vs. Caterpillar – rozdíl v ceně

Je čas se podívat na důležitou věc, která bude pro velké množství lidí mít význam při výběru mezi těmito značkami a to je cena. Pokud vezmeme v úvahu konkrétní modely outdoorových bot o kterých se tady bavíme, nepochybně musíme říct, že Caterpillary jsou levnější. Ceny jiných modelů bot obou značek jsou spíše shodné, ale ve většině případů jsou produkty značky Caterpillar více cenově dostupné.

Už víte, které boty si vyberete? Náš další článek na toto téma je o tom, proč stojí za to mít v botníku boty Timberland a který Vám může pomoci s konečným rozhodnutím. Také si pamatujte, že je jedno co si objednáte, v eobuv máte vždycky 30 dní na vrácení zboží zdarma.

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít