Tommy Hilfiger, byl označen americkými médii jako snílek, vytvořil značku, kterou milují miliony lidí. Zajímá Vás, jak dosáhl svého american dream? Poznejte historii návrháře, který se během svého života stal legendou.

Zjistěte více o důvodech, pro které si ještě více zamilujete značku Tommy Hilfiger.

Tommy Hilfiger historie

Thomas Jacob Hilfiger – se narodil v Irsku, ale srdcem je Američan. Měl hrbolatou cestu ke své kariéře. Byl jedním z devíti dětí, rodiče mu předpovídali kariéru inženýra a on se rozhodl dokonce ani nedokončit střední školu. V 70. letech se zabýval maloobchodem a to ještě nedovršil ani 20 let. Jako zajímavost média často představují skutečnost, že to právě on přinesl do svého rodného města oblíbené zvony.

O chvíli později si mladý Thomas otevřel v NY vlastní butik: The People’s Place. Když obchod s oblečením kvůli změnám na trhu a hlavně kvůli zanedbání majitele zbankrotoval, návrhář se tedy rozhodl, že je čas na změnu priorit. Jak vzpomíná Hilfiger, byla to pro něho velká zkušenost (red. krach butiku). Potvrdil si a došel k závěru, že být pouze návrhářem je málo a měl by být také… businessman.

Léta těžké práce nakonec přinesly ovoce. Hilfiger navázal spolupráci s mnoha lidmi, mimo jiné s velmi vlivným podnikatelem Mohanem Murjani, mnohaletým sponzorem značky. V roce 1995 Tommy Hilfiger figuroval jako akciová společnost a právě tehdy získal významné ocenění – Menswear Designer of The Year. Poté se všechno velmi rychle událo: návrhář se stává čím dál tím víc oblíbeným, o čem svědčí i jeho výstup v programu Project Runway nebo v komedii Zoolander 2, režiséra Bena Stillera.

V americkém stylu!

Hilfiger byl označen králem amerického preppy stylu. Není na tom nic divného! Značka Tommy Hilfiger je jádrem sportovní elegance (ang. smart casual), kombinuje akademické manýry a městskou pohodu. Oblečení nezřídka navazuje na oblíbené disciplíny – tenis, plachtěni nebo pólo. Všechny tyto sporty Vás zaujmou jednoduchostí.

View this post on Instagram

Summer stripes ❤️🤍💙 #TommyHilfiger

A post shared by Tommy Hilfiger (@tommyhilfiger) on

Bí, červená a tmavě modrá, to jsou jak sami dobře víte barvy, které jsou neoddělitelně spojené se značkou Tommy Hilfiger. Kralují ve většině kolekcí: na oblečení, botech a doplňcích. Přemýšlíte o tom, komu přesně je určen tento styl? Ujišťujeme Vás, že styl není jen pro zámožné Američany! Je především pro všechny, kteří mají rádi klasiku v novodobém provedení a mají rádi… minimalismus s trochou luxusu.

Víte, že…?

V nabídce značky Tommy Hilfiger bylo angažováno velké množství hvězd, mimo jiné Snoop Dogg, Mariah Carey, David Bowie, Leonardo DiCaprio nebo Michael Jackson.

Přemýšlíte o tom, kde koupit Tommy Hilfiger boty a doplňky nebo Tommy Jeans? Mnoho modelů (v atraktivních cenách!) najdete v nabídce internetového obchodu eobuv.cz. Vyberte si módu z vyšších sfér!

Autor

Agnieszka Bednarek

Jsem estétka a nadšenkyně nekonvenčních spojení a outfitů s martenskami. Řídím se heslem Salvadora Dalího − „základem všech vítězství je…oděv!”. Zajímám se o tajemství navrhování módy. Definuji to, co není zdefinováno.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.