10 nejlepších filmů s botami v hlavní roli

3 min.

Připraveni na filmový maratón, ve kterém hlavním průvodním motivem budou boty, které budou mít podstatný vliv na zápletku celého příběhu? Speciálně pro Vás jsme připravili 10 nejlepších filmů s botami v hlavní roli, které musíte vidět!

Některé filmové scény s botami v hlavní roli se zapsaly do filmových dějin s přívlastkem kultovní.

1. Forrest Gump / model: Nike Cortez

Náš seznam otevírá film, který by měl rozhodně vidět každý. „Forrest Gump” je působivý příběh o chlapci s nízkou inteligencí, který se – napříč mnohým překážkam – stane vojenským hrdinou ve Vietnamu a miliardářem. Scéna, ve které hlavní hrdina běží za pokřiku hesla ,,Run Forrest, Run!”, na nohou má nové boty Nike Cortez, je jednou z těch, které se zapsaly do filmových dějin.

2. Dirty Dancing / model: Keds Champion

Kdo z nás by si nepamatoval scénu, ve které má Jennifer Gray jako Baby – hlavní hrdinka filmu „Dirty Dancing” – oblečené oranžové body, džínové šortky a bílé tenisky Keds Champion a sama cvičí kroky salsy? Moment, ve kterém mladá dívka prostřednictvím tance objevuje poklady ženskosti, do velké míry přispěl k dosáhnutí velkého úspěchu tohoto kultovního filmu.

3. Návrat do budoucnosti / model: Nike Air Mag

I když se budoucnost lidstva od roku 1985, ve kterém vznikl film Back to the future, nevyvíjela tak, jak předpokládali jeho tvůrci, rozhodně jde o film hodný povšimnutí, především pokud chcete na obrazovce vidět boty v hlavní roli. Hlavní hrdina se díky stroji času přenese do 50. let a je svědkem seznámení se vlastních rodičů. Na jeho nohách můžeme vidět futuristické boty Nike Air Mag, které v té době udivují nejen svým střihem, ale i technologií.

4. Sex ve městě / model: Manolo Blahnik Hangisi

Na našem seznamu nemůže chybět ani film inspirovaný kultovním seriálem ,,Sex v městě”, který přibližuje životní cestu newyorské novinářky Carrie Bradshaw. Celý seriál přímo srší módou v tom nejlepším vydání a finálová scéna s kobaltovými lodičkami Hangisi od návrháře Manola Blahnika, byla perfektní tečkou na závěr.

5. The Cobbler / model: různé boty značky, kterou nikdo nezná

Jde o film, ve kterém nenajdeme ikonickou scénu s konkrétními botami. Nejdřív pár slov o filmu, kde se příběh neustále točí kolem bot. ,,The Cobbler” je totiž film o obuvníkovi (Adam Sandler), který roky pracuje v rodinném podniku a jednoho dne odhalí jeho tajemství. Garantujeme Vám, že fráze “obuvnická vášeň” ihned ve Vašem vnímání získá úplně nový význam.

6. Kill Bill: Vol.1 / model: The Bride’s Onitsuka Tigers

Film, ve kterém se krásná nájemná vražedkyně (Uma Thurman) budí po 4 letech ze spánku, hladová po pomstě na lidech, kteří se ji snažili zabít, je filmovou klasikou. Hypnotizující scénka z filmu „Kill Bill” by určitě nebyla tak vydařená, kdyby nebyly žluté tepláky a k nim barevně sladěné boty – The Bride’s Onitsuka Tigers, které umožňovaly hlavní hrdince neomezený pohyb.

7. Pretty Woman / model: vinylové kozačky nad kolena

Film Pretty Woman, kde hlavní hrdinku ztvárnila perfektní Julia Roberts, se zbavuje předsudků souvisejících s nejstarším povoláním na světě. Oplatí se podívat na tento film ještě jednou a všimnout si ikonických vinylových mušketýrek na podpatku, které se kdysi považovaly za symbol žen lehkých mravů a dnes jsou symbolem nejnovějších trendů a luxusu.

8. The Goonies / model: Nike Air Sky Force

Skupina dětí najde v podkroví mapu z roku 1632 a vydá se za hledáním pokladu, který je na ni označený. Tak by se ve zkratce dal popsat příběh filmu „The Goonies”. Jakou úlohu v něm sehrály Nike Air Sky Force Hi? Velkou, byly totiž součástí příběhu filmu. Zjistilo se, že tyto geniální boty uvolňují olej z paty, co zmařilo plány nepřátel dětské skupiny, aspoň na chvíli.

9. Jako Mike / model: Nike Blazer Vintage Mid

Like Mike patří k filmům z kategorie snímků zobrazujících idealizovaný, ale zároveň mezi diváky oblíbený motiv american dream. Odchovanec dětského domova jednoho dne najde boty se sotva viditelným podpisem Michaela Jordana. Shodou okolností boty získají magickou moc a dělají ze svého majitele dokonalého basketbalového hráče, který se později probojuje až do NBA, jako nejmladší hráč v dějinách.

10. Kocour v botách / model: mušketýrky

Kocour v botách je každému dobře známá postavička a její verze z filmu Shrek si získala srdce diváků po celém světě. Není na tom nic zvláštního, že nebojácný hrdina se v ikonických mušketýrkách na nohou, dočkal zfilmování svého vlastního příběhu. Charakteristický humor a dabing Antonia Banderase, je jen pár důvodů, proč se oplatí vidět i takové ztvárnění.

Viděli jste už všechny tyto filmy? Dokonce i když je odpověď kladná, udělejte to ještě jednou. Sledování těchto filmů je velmi příjemné a tentokrát se navíc můžete zaměřit na výše popsané boty.

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Pánská obuv Tommy Hilfiger, Dámská obuv Guess, adidas Stan Smith, Kabelky Tommy Hilfiger, Kabelky Liu Jo, Dámské černé tenisky, Dámská obuv Tommy Hilfiger, Dámské bílé sneakersy

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít