Autentický příběh tenisek Vans Authentic

2 min.

Vše začalo v roce 1966, kdy bratři James a Paul Van Dorenovi spolu s dalšími dvěma společníky vytvořili základ dnešní světoznámé značky tenisek – Vans. Zpočátku se značka zaměřovala na výrobu gumy, která je inspirovala k tvorbě bot na odolné podrážce z tohoto materiálu. Právě tak se začal příběh bot Vans Authentic, o kterých se dočtete více v tomto článku.

Přečtěte si náš článek a objevte příběh tenisek vytvořených se skutečnou vervou, které nejdříve ovládly svět skateboardistů a poté získaly miliony příznivců po celém světě.

Začátky značky, tedy 704 East Broadway a model #44

Přesně 16. března 1966 v Anaheimu ve slunné Kalifornii – tedy ve městě amerických surfařů a skateboardistů – bratři Van Doren otevřeli nevelký obchod s názvem ,, Van Doren Rubber Company “. V obchodě se nacházely sotva 3 modely bot a hned v první den se prodalo 12 párů. Boty autorského projektu měly gumovou podrážku (jejíž výrobou se značka specializovala). Zajímavostí je, že boty se vyráběly ručně – ti, kteří ráno navštívili manufakturu a objednali si daný model, si mohli odpoledne přijít vyzvednout své nové boty.

Víte, že…?

Světem se šíří legenda, že bratři Van Doren neměli z čeho klientům vydávat, proto je prosili, aby se pro zbytek vrátili následující den. Zdá se, že kvůli vansům se to oplácelo!

Zanedlouho na to vytvořili bratři Paul a Jim Van Dorenovi svůj první kultovní model – Vans # 44 Deck Shoe, který je dnes známý pod názvem Vans Authentic.

View this post on Instagram

It's all about balance. Shop the Authentic at vans.com/classics or your nearest store.

A post shared by vans (@vans) on

Oblíbené boty amerických skateboardistů

Ačkoli je to překvapivé, Paul Van Doren neplánoval vytvořit boty ideální pro skateboardisty. Věřil však, že kvalitní obuv v přiměřené ceně je trefou do černého. Bratři chtěli vytvořit boty na míru, jejichž hlavním cílem bylo konkurovat klasické, kožené obuvi a dopřát lidem více pohodlí při každodenním nošení. Klíčovým prvkem tohoto modelu byla od začátku masivní pryžová podrážka. Právě díky ní vznikly boty s dokonalou přilnavostí za dobrou cenu. V 70. letech ovládla kalifornské ulice jízda na skateboardu či BMX kolech a vzhledem k ideálním vlastnostem bot Vans Authentic se tento model rychle stal oblíbeným mezi vyznavači těchto sportů a životního stylu. Takovým způsobem tenisky Vans získávaly stále větší popularitu až se staly se ikonickým modelem.

View this post on Instagram

Watch some next level BMX riding go down in the @VansBMXProCup finals right now! Tune in at vans.com/usopen ?:@ColinMackayBMX

A post shared by vans (@vans) on

Vans Authentic – charakteristické vlastnosti

Jak poznáte tyto populární boty? Jde o první model Vans vůbec, proto se vyznačují nejjednodušším střihem ze všech modelů této známé značky. Vans Authentic – jako všechny modely– mají hrubší gumovou podrážku a textilní nízký svršek s tkaničkami. Od Vans Era se odlišují chybějícím zpevněním na kotníku, co si lze všimnout podle chybějících dodatečných švů. Další charakteristický model – Vans Old Skool – se vyznačuje ,, jazzovým páskem “, symbolem značky Vans, na boční straně obuvi, který nenajdete na modelu Vans Authentic.

View this post on Instagram

Snapshot of the essentials. vans.com/classics

A post shared by vans (@vans) on

Více o příběhu jiného modelu – Vans Old Skool – se dočtete v dalším článku.

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít