„Dámský gambit” − styl a kostýmy v novém seriálu Netflixu, který musíte vidět

2 min.

Rafinovaný svět šachistů, šachový génius v podobě pěkné a mladé ženy, která krok po kroku ukazuje ostříleným hráčům této branže, kde je jejich místo. Dámský gambit, právě o tomto seriálu se tady bavíme, je necelé dva týdny dostupný ke shlédnutí na Netflixu, stihl už získat velmi pozitivní recenze jak od diváků, tak od kritiků. Nejnovější hit streamingového gigantu je chválen, mimo jiné, za dokonalou prezentaci stylu z 50. let. Pokud tedy chcete vidět outfity ze seriálu Dámský gambit, rozhodně si přečtěte níže psaný text.

Styl i kostýmy, to je rozhodně jedna z nejsilnějších stránek seriálu „Dámský gambit”, který se už nyní stal seriálovým hitem tohoto podzimu.

Seriál „Dámský gambit” – souhrn

Abychom dobře chápali módu, vždy je dobré znát její background a kulturní kontext. K analýze stylu a kostýmů ze seriálu od Netflixu „Dámský gambit”, je důležité znát jeho příběh. Děj se odehrává koncem 50. let a soustředí se především na osud geniální dívky, která se díky náhodným událostem dostává do dětského domova. Tam skromný správce objevuje její šachový talent, když s ní pravidelně hraje partii ve sklepě sirotčince. Beth Harmon, protože tak se přesně jmenuje hlavní hrdinka, vyrůstá před našima očima a vykračuje v konzervativní závodní svět šachů, kde dominují muži. A její nejvyšší ambicí se stává chuť porazit největšího velmistra, Vasily Borgova, kterého hrál polský herec – Marcin Dorociński.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Styl v seriálu „Dámský gambit” – 50. léta

Módu 50. let nejlépe popisují slova jako „zvrácená” a „revoluční”. Po válečných nedostatcích začal svět módy pulzovat životem a hollywoodské inspirace začaly určovat největší módní trendy. Zvýrazněný pas, plisované šaty v pin-up stylu, zdůraznění ženské sexuality a první modré džíny. A právě tento trend v módě je představen v seriálu „Dámský gambit”.

„Dámský gambit”: outfity

Proč outfity na kterých si dal záležet návrhář kostýmů Gabriele Binder, tak nadchly kritiky a diváky seriálu Queen’s Gambit? Podívejte se na níže vybrané outfity a pravděpodobně se přesvědčíte samy.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

12167

Zleva: oxfordky Lasocki, oxfordky Baldowski, oxfordky Maciejka, oxfordky Salamander

Zdvořilé šaty s límečky ve spojení s jemnými oxfordkami? To je jedna z oblíbených kombinací hlavní hrdinky, která symbolizuje její konzervativní výchovu z dětského domova.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Beth Harmon, čili hlavní hrdinka v seriálu, teprve s postupem času začíná získávat jakoukoliv radost z módy. A tehdy se v jejím šatníku začínají objevovat více ženské, zvýrazňující její postavu, šaty ke kterým si obvykle obouvala baleríny.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

12168

Zleva: plátěnky Converse, tenisky Vans, plátěnky Big Star, tenisky Tommy Hilfiger

Určitě bychom měli zmínit i sportovní outfity, které se objevily v seriálu. Beth a její kamarádka z sirotčince Jolene, se vydávají na squash, který patří mezi „sporty pro bohaté”, což také symbolizuje jejich životní cestu. Obě na sobě mají klasické polo tričko, šortky, bílé vysoké ponožky a bílé tenisky.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Ozdoby do vlasů a pokrývky hlavy, to jsou jedny z nejsilnějších akcentů v outfitech seriálu „Dámský gambit”. A jak samy můžete vidět na fotografii výše, nejen v ženském provedení. Charakteristické šátky zavázané ve vlasech, spojené s velkými slunečními brýlemi a jako kontrast – pánský klobouk ve stylu „tuláka”.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

12169

Zleva: polokozačky Jenny Fairy, polokozačky Bruno Premi, polokozačky Patrizia Pepe, polokozačky Gino Rossi

Cestu na vrchol hlavní hrdinky uzavírá poslední scéna v seriálu, přesně její procházka po Moskvě. Při této příležitosti si Beth oblékla bílý total look, typicky ruskou pokrývku hlavy, kabát, látkové kalhoty a… hit podzimu 2020, čili dámské bílé polokozačky.

Hledáte více filmových inspirací? Rozhodně se podívejte na další článek na našem blogu o 10 nejlepších filmech s botami v hlavní roli.

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít