EMU nebo UGG? Módní souboj legendárních sněhulí

2 min.

Někdo je považuje za zvláštní, pro jiné jsou zase – povinným prvkem zimního šatníku. Charakteristické sněhule EMU a UGG, protože o nich se tady bavíme, mají po celém světě své fanoušky, ale i kritiky. Není však pochyb o tom, že za ty roky, si už stihly získat status ikonických bot. A i když se to může na první pohled zdát identické, ve skutečnosti se tyto dvě značky v mnohém liší. EMU nebo UGG – které jsou lepší?

Která značka se na trhu objevila jako první a nabízí větší výběr modelů? Čtěte dále a zjistěte více.

Odkud pochází značky EMU a UGG?

Tuto otázku by Vám měly zodpovědět samotné názvy značek. Úplné znění první z nich je EMU Australia, druhá zase známá jako UGG, vznikla původně jako UGG Australia. To ovšem neznamená, že obě firmy pocházejí z tohoto kontinentu. Značka UGG je americkou značkou, kterou založila Australanka.

Značka EMU se objevila na trhu v roce 1948, o 30 let později, jako její konkurent. Výrobci přitom měli jasný cíl – vytvořit boty pro… surfisty. 10932

Vyberte si jeden z modelů dámských sněhulí EMU Australia v hnědé barvě.

Které jsou lepší – EMU nebo UGG? Pár slov o provedení oblíbených sněhulí

Boty EMU a boty UGG se od konkurence odlišují materiálem vyhotovení. Boty obou firem jsou vyrobené z vlny ovcí merino. Obuv americké i australské značky je vybavená kožešinou z novozélandských ovcí. Tato vlna se vyznačuje jedinečnými vlastnostmi – při mínusových teplotách zahřívá a při vysokých, naopak – chladí. Více informací o tom, z čeho jsou vyrobené boty EMU, najdete v našem dalším článku na blogu.

Značka UGG používá ovčí kůži podstatně častěji i během výroby svršku. V sortimentu značky EMU jsou také modely vyrobené celé z tohoto materiálu, je jich však méně.

10933

Černé sněhule UGG se skvěle hodí k přiléhavým kalhotám se zvířecím potiskem.

EMU, UGG – rozdíly ve vzhledu

Většina lidí si pod pojmem „EMU” nebo „UGG” představí světle hnědé sněhule s měkkým svrškem. Nejsou to však jediné produkty, které nabízejí zpomínané značky. Jak EMU, tak i UGG, mají ve svém sortimentu modely s různou délkou svršku, v různých barvách a s různými vzory. Nemluvíme pouze o sněhulích, ale i o papučích nebo pantoflích!

A i když jsou boty EMU a UGG velmi oblíbené, druhá ze vzpomínaných značek nabízí větší výběr modelů sněhulí. To ovšem neznamená, že sortiment první z nich je nedostačující. V nabídce obou značek najdete modely v různých barvách, zdobené nejen kožešinou, ale i řetízky nebo flitry.

Víte, že…?

Rok 2000 byl pro značku UGG přelomový. Právě tehdy, během jednoho ze svých dílů, umístila Oprah Winfrey tyto boty na seznam svých oblíbených věcí. Díky tomu, se tyto boty staly oblíbenými u široké veřejnosti, nejen mezi surfisty.

O kvalitě bot UGG a EMU

Kromě vzhledu při výběru bot, především těch zimních, je třeba zohlednit i kvalitu zpracování. Proto jsou sněhule EMU, stejně jako UGG vyrobené s maximální precizností. Mají zpevnění na patách a dvojité švy, což zajišťuje botám dlouhou životnost. Výhodou UGG bot je hrubší podrážka. Některé levnější modely EMU bot jsou vyrobené z tenší vlny. Budou proto vhodnější spíše pro přechodné období, než na zimu.

Bez ohledu na výrobce, jsou sněhule z vlny ovcí merino známé svou dobrou odolností proti vlhkosti (pod podmínkou, že je budete používat v souladu s jejich určením). Ještě před prvním použitím je důkladně naimpregnujte. O tom, jestli jsou boty UGG nepromokavé, se dočtete v našem dalším článku na blogu.

10934

Klasické sněhule UGG jsou dostupné v mnoha barvách, včetně oblíbené hnědé.

Boty EMU nebo UGG – které jsou levnější?

Co se týče ceny oblíbených sněhulí, v tomto případě si můžeme všimnout jasného rozdílu. Boty EMU jsou rozhodně levnější, což je pro mnoho lidí rozhodujícím faktorem při výběru obuvi.

Díky příznivější ceně − v porovnání s konkurencí − jsou boty EMU stále značnou investicí. Na to, abyste mohli využívat všechny jejich benefity, kupujte pouze originální exempláře. Mnozí skeptici tvrdí, že tyto boty se rychle ničí a pata není optimálně zpevněná a v důsledku toho se lehce deformuje. To je ale charakteristické pro napodobeniny, které jsou (bohužel) na trhu všeobecně dostupné a s americkou nebo australskou značkou nemají nic společného. Abyste se vyhnuli takovým napodobeninám, přečtěte si náš další článek na blogu, ze kterého se dozvíte, jak poznat pravé UGG.

Na eobuv.cz máte jistotu, že kupujete originální boty EMU a UGG! Objevte širokou nabídku obou značek a vyberte si model vhodný pro sebe. Pokud Vás sněhule napříč všemu neosloví, máte 30 dní na bezplatné vrácení zboží z pohodlí domova.

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Dámská obuv Tommy Hilfiger, Kabelky Nobo, adidas Stan Smith, Peněženky Tommy Hilfiger, Dámská obuv Guess, Pánská obuv Geox, Kabelky Liu Jo, Dámská obuv Crocs