Holínky už dávno přestaly být obuví, která je nošena pouze do určitého druhu práce nebo jako poslední možnost v deštné dny. Díky nabízenému výběru od značek Hunter a Tretorn, nemusí být boty nejen praktické, ale také stylové. Přemýšlíte o tom, jaké holínky si vybrat? Tento článek je potom napsán přímo pro Vás!

Která značka nabízí větší výběr? Která je levnější? Odpověď na tyto otázky najdete níže v textu!

Hunter vs. Tretorn – o značkách

Hunter je firma, jejíž produkty jsou ztělesněním britského stylu. Holínky této značky můžeme srovnat už s takovými legendárními kousky šatníku, jako je například kabát Burberry nebo kabelka Chanel. Společnost byla založena v roce 1856 dvěma Američany – Henry Lee Norris a Spencer Thomas Parmlee – kteří přijeli do Skotska, aby tam začali vyrábět boty z kaučuku. Obuv není jedinou věcí, kterou zakladatelé značky Hunter vyráběli – v jejich portfoliu se našly také produkty jako golfové míčky, pneumatiky nebo… podlahové krytiny. Přece jenom vyráběné touto firmou boty byly nejoblíbenější. V průběhu probíhajících světových válek Hunter dodával odolnou obuv britským vojákům. Později je nosili už všichni obyvatelé Britských Ostrovů, aby byli chráněni před deštěm.

Zato začátky značky Tretorn je třeba hledat ve švédském Helsingborgu. Právě tady v roce 1891 vznikla nově založená továrna na výrobu produktů z pryže a zatím vším stál Henry Dunker – nabízela nejen nejžádanější ze sortimentu značky holínky, ale také pneumatiky nebo tenisové míčky. Zajímavé je to, že Tretorn se silně zaměřil také na výrobu látkových bot – firmu proslavily takové legendy tenisu, jako například Bjorn Borg nebo Martina Navratilova, kteří hráli v té době v teniskách švédské značky. Ale přece jenom jsou holínky tím typem obuvi, která zajistila firmě popularitu v celé Evropě – Tretorn se už po 5 letech fungování mohl pochválit prvním vyrobeným miliónem gumových bot.

Design a výběr

Obě značky se mohou pochlubit opravdu rozmanitou nabídkou. Pokud se jedná o sortiment značky Hunter, ale také značky Tretorn – najdeme u nich dámskou, pánskou, dětskou obuv a také různé doplňky. Každá z těchto firm má ve své nabídce holínky s různou výškou svršku – není problém sehnat holínky po kotníky, holínky do půlky lýtka nebo ty normální pod koleno. Všechny modely jsou vyrobeny z vysoce kvalitní pryže, což znemožňuje proniknutí vlhkosti dovnitř obuvi. Některé holínky Hunter nebo Tretorn jsou oteplené, díky čemu je můžete nosit také v chladnějších měsících – je však třeba přiznat, že spíše značka Tretorn má ve své nabídce více takových modelů.

A co design těchto bot? Už na první pohled jste si mohli všimnout, že Huntery jsou lepší možností pro více elegantní outfity. Vše díky charakteristické přezce, která je umístěná v horní části svršku a dodává obuvi trochu formálního stylu. Zato holínky Tretorn se budou lépe hodit k volnějším, klasickým outfitům pro každodenní nošení.

Tretorn nebo Hunter – které jsou levnější?

Cena holínek v případě obou značek je závislá především na výšce svršku. Ve většině případů vychází cenově lépe obuv Tretorn. To však neznamená, že holínky Hunter jsou obtížněji k dostání – rozhodně byste si je měli najít v nějaké slevové akci, kterých na eobuv nikdy není málo!

Hledáte nepromokavou obuv pro své nejmenší? Podívejte se na náš jiný článek, ve kterém Vám radíme jaké holínky vybrat pro děti.

Autor

Agnieszka Ślęzak

I když se může zdát, že lodičky a conversky nejdou ruku v ruce, právě tyto boty mají v mém botníku výhradní místo. Můj styl definuje černá barva a kousky s květinovými vzory. Jsem milovnicí černého humoru, filmů Quentina Tarantina a zvířat.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít