Jak se zrodila myšlenka vytvořit prodyšné boty? Příběh značky Geox

2 min.

Tato velmi oblíbená značka bot spatřila světlo světa v Itálii. Úspěchu dosáhla nečekaně rychle. Příběh značky Geox je skutečně nevšední. Pokud se chcete dozvědět více – čtěte dále! Jak vznikly tyto prodyšné boty a čemu vděčí za svůj velký úspěch? Pohodlně se usaďte a odhalte jejich tajemství.

Značka Geox patří k lídrům italského trhu a je jedním z nejdůležitějších výrobců obuvi v Evropě. Jak se z malé skromné ​​firmy zrodil světový gigant?

Tajemství úspěchu značky Geox

Příběh značky Geox sahá do roku 1995. Tehdy se italský výrobce vína Mario Polegato zúčastnil konference v pouštním státě Nevada. Po náročných přednáškách se rozhodl, že se projde po okolí. Jelikož byl velmi horký den, cítil jak se jeho chodidla zahřívala a veškerá vlhkost se držela uvnitř boty. Chtěl nohám pomoci, a tak z tašky vyndall kapesní nožík a … vyřezal otvory v podrážkách. Tímto velmi spontánním způsobem se zrodil nápad vyrábět boty s perforovanými podrážkami.

Vynalézavý Ital po návratu do svého vlasti začal pracovat na své netypické koncepci. Zašil se do malé rodinné fabriky obuvi, kde vytvořil a následně patentoval první pár bot s podešví, která umožňovala proudění vzduchu.

6497

Namáhavá práce spočívající v tvorbě prodyšné podešve se vyplatila

Víte, že…?

Mario Polegato použil při výrobě podrážky typ gumy, která se využívala v projektech NASA.

A přestože se zpočátku výtvor zakladatele značky Geox nesetkal s pozitivním ohlasem, po několika testech a zkouškách úspěšně expandoval na trh. Dnes firma prosperuje a boty Geox Respiro (a nejen ty) nosí statisíce spokojených klientů po celém světě. V roce 2002 získal zakladatel firmy ocenění „Podnikatel roku“, které uděluje mezinárodní koncern Ernst & Young a o dva roky později se podnik dostal na burzu, kde jeho zisky neustále rostou!

Obuv s filozofií

Samotný název značky se skládá ze dvou částí. Je spojením řeckého slova „geo“ (zem) a písmene „x“, symbolizujícího moderní technologie. Prodyšné boty jsou střetem dvou živlů – země, po které kráčíme a vzduchu, který vdechujeme. Jejich filozofií je komfort. Perforovaná podešev s membránou je na trhu fenoménem. Nejenže umožňuje chodidlům dýchat, ale zároveň je chrání před deštěm. Boty značky Geox nezpůsobují pocení nohou a tím zároveň chrání chodidlo před vznikem nepříjemného zápachu a plísňových infekcí.

Víte, že…?

Technologické postupy, které se používají při výrobě obuvi značky Geox jsou chráněny více než 40 patenty!

Kde koupit obuv Geox?

Nabídka značky Geox je pestrá a zahrnuje jak sportovní obuv (sneakers Geox), elegantní (lodičky a společenskou obuv nebo polobotky a vycházkovou obuv Geox), a také kožené doplňky či dokonce oblečení. Značkové prodejny se vyskytují v hojném počtu převážně v Evropě, ale nejen tam. Produkty Geox jsou dostupné také v Číně a USA či na Pobřeží slonoviny, což spolu tvoří více než 700 prodejních míst, pokud nepočítáme distribuční partnerské obchody!

Pokud přemýšlíte kde najdete nabídku značky Geox, neváhejte a navštivte stránky internetového obchodu eobuv.cz. Nečekejte a vyberte si značku, kterou si zamilovaly miliony lidí po celém světě!

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít