Nejmódnější kabelky pro jaro 2021? Takové, které jsou vyjádřením plné pohotovosti k návratu do práce a zároveň splněným přáním minimalistek. Bavíme se tady o kabelkách, které ještě nedávno byly označovány za nudné a nemódní… aktovky. Ano, právě tento model poslední dobou získal novou, svěží formu a objevil se na posledních módních přehlídkách. Část trendsetterek už je má ve svých šatnících, druhá část teprve hledá svůj vysněný model. A Vy?

Možná už máte ve svém šatníku koženou aktovku, které byste nyní měli dát druhou šanci.

Kožené aktovky kdysi

Než se tento stylový doplněk začal spojovat s korporátním dress codem a závanem nudy v šatníku, aktovky měly svých pár minut slávy. Přece kabelky-složky byly neoddělitelným prvkem specialistů ve filmech ,,Mad Man”. Za to Blair Waldorf, ikona stylu ze seriálu ,,Drbna”, si ke svým outfitům vybrala ikonický model od značky Mulberry – Alexa. I přes to, že se aktovky staly v určitém okamžiku minulostí a nahradily je o mnoho méně formálnější modely kabelek. Až do teď…

Kabelka-složka: trendy jaro-léto 2021

Není tajemstvím, že módní branže přímo miluje velké návraty doplňků nebo bot, které již upadly v zapomnění. Pandemie ovšem dokázala, že jsme si začali více vážit toho, co je nadčasové, praktické, pohodlné a lehké v obsluze. A přesně takové jsou kabelky-aktovky. Pravděpodobně z tohoto důvodu se objevily na přehlídkách hned vedle jiných, nejmódnějších modelů. O TOP kabelkách pro jaro a léto 2021 si můžete přečíst v našem dalším článku na blogu. Složky se objevily na přehlídkách vedle rybích sítěk, víkendových tašek, kabelek baguette nebo mikro modelů.

Francouzský dům módy Hermes nám představil nenápadnou, minimalistickou plochou složku s širokým popruhem a zaokrouhlenými rohy.

U Prady kralují ploché aktovky na kratším popruhu, které jsou vybavené znakem s charakteristickým logem značky.

Návrháři značky Jil Sander se rozhodli pro nadčasovou klasiku – geometrickou, černou aktovku z lícové kůže, která je opatřena úchytem ,,do ruky”.

Za to britská značka Mullbery znovu propaguje svůj kultovní model ,,Alexa”, který si vybrala také Blair Waldorf.

Módní dům Fendi nám představil látkové aktovky s logem, koženými úchyty a dodatečným popruhem.

S čím nosit aktovku?

Přemýšlíte o tom, jakým způsobem využít a dostat do outfitu v poslední době velmi módní aktovku? Tento model kabelek se nejlépe osvědčí v minimalistických outfitech. Jednoduché total looky tónovaných barev budou ideálním společníkem pro stejně jednoduchou, koženou aktovku. Nebo kombinace těchto kabelek s pastelovými, hladkými šaty nebo bílým kostýmkem v elegantním stylu. A pro jaký outfit se rozhodnete Vy na jaře 2021?

Autor

Ewelina Gajoch

Jsem milovnicí módy high fashion, ale pro své každodenní outfity se inspiruji pařížskými influencerkami a nadčasovým francouzským stylem. Zajímám se také o malbu, velmi se mi líbí obrazy Edwarda Hoppera. Dále mám ráda cestování a Harryho Pottera.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít