Může být obuv šetrná k životnímu prostředí? Několik slov o…eko-technologiích!

2 min.

V současnosti pozorujeme boom na vše, co je ekologické. Dnes chtějí být všichni eko, včetně výrobců. Zajímá vás, které značky vyrábějí takovou obuv nebo se chcete dozvědět o takových výrobních procesech více? Seznamte se z eko-technologiemi a zjistěte, čím se vyznačují!

Sneakersy z odpadů z oceánu nejsou jedinou perlou obuvnického průmyslu. Čtěte dále a budete překvapení.

Obuvnické eko-technologie od A po Z

Nikdo snad nepochybuje o tom, že ekologie má pro naši planetu obrovský význam. V době nadprodukce si všichni kladli otázku: co dělat, abychom se neutopili ve vlastních odpadcích? Velké koncerny jako Nike, New Balance či adidas přešly na zelenou filozofii. Boty z plastových lahví a starých džínů nejsou marketingovým poutačem, ale nezbytností.

Abyste měli jistotu, že si kupujete boty s přívlastkem eko, seznamte se s nejpopulárnějšími eko-technologiemi využívanými při výrobě obuvi známých značek:

Flyknit

Čtyřleté úsilí expertů značky Nike přineslo své ovoce. Pro výrobu sportovních bot s technologií Flyknit se nepoužilo hodně materiálů. Naopak, inovativní řešení spočívá v tkaném svršku z…jedné nitě. Boty – téměř bez švů – jsou nejen lehké (přibližně 170 g), ale i perfektně přizpůsobené tvaru chodidla. Podle názoru mnoha běžců připomínají spíše ponožku. Závěr: minimum odpadu a maximální komfort.

ECO STEP VIBRAM

Eco Step Vibram je podrážka vyrobena s cílem ochrany životního prostředí. Více než 30% materiálů použitých při její výrobě pochází z recyklace. Možná si dáváte otázku: neztrácejí boty na kvalitě? Výrobci v tom mají jasno: rozhodně ne!

Techlite

Jde o antibakteriální membránu vyrobenou podle ekologických norem (mezi jinými z recyklovaných materiálů). Technologie − používaná u trekingové obuvi takových značek jako COLUMBIA či SALOMON – zajišťuje chodidlům optimální tlumení nárazů, stabilitu a pohodlí na dlouhých trasách. Nezapomeňte proto: užívejte si turistiku a myslete při tom i na životní prostředí!

View this post on Instagram

There’s snow on the ground with @courtwildson – Who’s already got snow where they are? ❄️

A post shared by Columbia Sportswear Europe (@columbia_eu) on

Pebax Rnew

Jde o novou konstrukci pěny Wave, která vznikla na bázi rostlinného oleje. Jak tvrdí samotní výrobci je nejen trvanlivější, ale i ekologičtější. Při zpracovávání uvolňuje méně oxidu uhličitého, při zachování všech svých vlastností. Přemýšlíte, které boty jsou obohaceny o tuto technologii? Seznamte se s nabídkou sportovního oblečení a doplňků japonské značky Mizuno.

Trusstic System

Japonci jsou známí svými inovativními technologiemi a schopností jejich kreativního využívání. Jedna z jejich značek ASICS vylepšila své sportovní boty o technologii Trusstic System. Jde o ekologický prvek střední části podrážky, který zlepšuje stabilitu. A kromě toho: ve spolupráci s optimálně tvarovanou podešví napomáhá kontrolovat správné provádění fyziologického pohybu chodidla.

Green Rubber

Jde o ekologickou gumu. Přemýšlíte, co to může být? Technologie Green Rubber, která se používá zejména v outdoorové obuvi značky Timberland, představuje spojení zpracované gumy a panenského kaučuku.

8566

Objevte outdoorovou obuv TIMBERLAND, pro jejíž výrobu se používá „zelená guma”.

Mel-Flex

Slyšeli jste už o gumové obuvi s vůní žvýkaček? Na výrobu obuvi známé značky Melissa se používá jedinečný materiál s názvem Mel-Flex. Podléhá procesu recyklace a tedy – chtíc nechtíc− slouží přírodě.

8567

Boty z materiálu Mel-Flex jsou nelen krásné, ale také eko.

Překvapilo vás, kolik je na trhu technologií příznivých k životnímu prostředí? Věříme, že časem jich bude ještě více. Jak můžeme přispět k ochraně naší planety? Odpověď je jednoduchá: začněme od bot!

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít