Pro mnohé je veganství nejen o způsobu stravování, ale jde především o životní styl. Vegani se často vědomě vzdávají všeho, co má živočišný původ. Stravy, kosmetiky, oblečení i bot. Čím se odlišují tzv. vegan shoes a odkud máme jistotu, že jsou 100% veganské? Odpověď na tyto otázky naleznete v následujících řádcích!

Dokonce i když se na výrobu bot použila ekologická kůže (tedy: syntetická), neznamená to ještě, že jsou boty veganské. Čtěte dál!

Co jsou to boty s označením vegan?

Jde o boty, při jejichž výrobě nebyly použity žádné materiály živočišného původu. Pro tyto účely se využívají výlučně materiální a umělé látky nebo materiály rostlinného původu. Řeč je nejen o materiálech, ale i lepidlech. Možná to nevíte, ale lepidla (glutinová, kaseinová nebo želatinová) se získávají z kostí a kůže zvířat. Bohužel ne všechny značky uvádějí takto podrobné informace. A tak můžeme konstatovat, že: boty, na jejichž výrobu se použila eko kůže a lepidla živočišného původu – rozhodně nejsou veganské.

8607

Veganská obuv se vizuálně nijak neliší od obvyklé. Na fotografii zleva obuv, která je označena jako vegan friendly: šněrovací obuv DR. MARTENS, sneakers SAUCONY, trekingová obuv LA SPORTIVA a sportovní obuv MERRELL

Jak mít tedy jistotu, že při výrobě daného modelu bot neutrpělo žádné zvíře? Při nákupu obuvi přes internet si ověřte, jaké technologie byly při výrobě použity. Pokud jsou označeny poznámkou: „Vegan Friendly” můžete spát klidně.

Vegan friendly, tedy obuv ohleduplná k zvířatům

Pod názvem Vegan Friendly se ukrývají boty, ve kterých bylo použito 0% zvířecích produktů a které zajišťují 100% pohodlí a stylový vzhled. Obuv tohoto typu vyrábí např. značka kultovní šněrovací obuvi Dr. Martens nebo výrobce sportovních bot Merrell. Na fotografii níže vidíte metalické veganské martensky dostupné v nabídce obchodu eobuv.cz

Víte, že…?

V poslední době se velké popularitě mezi vegany (a nejen mezi nimi!) Těší kousky oblečení a dokonce boty vyrobené z…listů ananasu. Nejenže jsou ekologické, ale také velmi odolné a prodyšné.

8608

Boty z ananasu? Nejde o vtip!

Jak dokazují samotní výrobci, veganské boty mohou být jak sneakers, sandály, tak i rockové martensky. A přestože je snazší najít sportovní obuv pro vegany, na trh se pomalu dostávají i elegantní modely. Mimochodem, pokud vám záleží na osudu zvířat, určitě vám není lhostejné ani životní prostředí. V tomto případě nepřehlédněte náš další článek, ve kterém popisujeme fenomén eko-technologií.

Jsou veganské boty dražší?

Vše závisí na značce a typu bot. Někdy se dokonce stává, že boty pro vegany jsou levnější, protože se na jejich výrobu používají umělé materiály a ne kůže. Veganské modely nejsou ničím výjimečné, pokud tedy chcete mít jistotu, že při jejich výrobě nebyly použity žádné zvířecí produkty, hledejte příslušné označení (často jde o zelený lístek) nebo písmeno V) nebo se obraťte na výrobce. Na fotografii vidíte etiketu veganské obuvi Dr. Martens:

https://www.instagram.com/p/Bx-k55YnXm7/

Všem fanouškům veganské módy doporučujeme obuv vyrobenou technologií Vegan Friendly, kterou najdete také v našem internetovém obchodě. Žijte a noste to, co je v souladě s vašími životními postoji!

Autor

Agnieszka Bednarek

Jsem estétka a nadšenkyně nekonvenčních spojení a outfitů s martenskami. Řídím se heslem Salvadora Dalího − „základem všech vítězství je…oděv!”. Zajímám se o tajemství navrhování módy. Definuji to, co není zdefinováno. Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít