Znáte způsoby, jak zvládnout nepohodlné boty?

2 min.

Důvodů, proč na první pohled nepoznáme pohodlné boty může být mnoho. Někdo nakupuje boty ve spěchu, někdo např. přes e-shop, kde nemusí vybrat tu správnou velikost. Pro někoho může být určitý typ obuvi pohodlný, pro jiného může představovat vrchol diskomfortu. Při výběru obuvi tak musíme zohlednit zejména naše chodidlo. Někdo disponuje širokým kotníkem, někdo má zase úzké chodidlo a ploché nohy. Hledáme-li pohodlnou obuv, vždy tedy posuzujeme botu z naší jedinečné perspektivy.

Proč jsou boty nepohodlné – jak můžeme specifikovat problém?

Nejčastěji zaznamenaným problémem jsou však zejména příliš těsné boty, které utlačují naše prsty na chodidlech. V tomto případě je dobré znát způsoby, jak roztáhnout boty. Také se může stát, že nás budou boty tlačit v místě nártu. Nevíte-li jak roztáhnout boty v oblasti nártu, nezoufejte a čtěte dál. Dále se mohou objevit problémy s podrážkou. Ta může být příliš tenká a může tak zapříčinit, že cítíme každý kamínek na cestě. Žádoucí však není ani příliš robustní podrážka, která není poddajná. Kvalitní podrážka by měla především vhodně tlumit nárazy chodidla při kontaktu se zemí. Nepohodlné boty jsou i takové, v kterých naše chodidlo tzv. plave.         

Jak roztáhnout boty? Řešení problému, když jsou boty příliš malé

V případě, že si pořídíte příliš těsné boty v špičkách, bude třeba je roztáhnout. Že nevíte jak roztáhnout boty? Na trhu existuje několik profesionálních pomůcek, díky kterým bude roztažení boty hračka. Pořídit si můžete speciální napínáky a roztahováky, které se vkládají přímo do boty. A jak roztáhnout kotníčkové boty? Můžete sáhnout po roztahovacím spreji, oleji či pěně, které se stříkají na ta místa, která potřebují povolit a roztáhnout. Při nástřiku míříme zejména na švy obuvi.     

Proč jsou boty nepohodlné - jak můžeme specifikovat problém?

Co dělat, když se vám boty odírají? Osvědčené metody na oděrky

Jestli-že jsou naše boty náchylné na oděrky a tvoří se na nich nevzhledné rýhy, měli bychom je ošetřit speciálním ochranným krémem v neutrální barvě. Také nám může pomoci kvalitní impregnace. Vždy si však zjistěte, z jakého materiálu jsou vaše boty vyrobené a následně nakupujte ochranné prostředky.   

Když jsou boty příliš velké, jak se s tím vypořádat?

Jestli-že jsme si koupili o číslo větší obuv, máme několik možností. Nejdříve je dobré zjistit, zda jsme boty nezkoušeli v dopoledních hodinách. To bývá noha ještě málo nateklá. V odpoledních hodinách totiž naše chodidlo mírně nateče a tak nejlépe simuluje chůzi v terénu. Jestli-že nám však noha v botě opravdu plave, můžeme použít do naší obuvi speciální vložky, které dokáží botu o číslo zmenšit. Také lze doporučit použití kvalitních silnějších ponožek.     

Jak roztáhnout boty? Řešení problému, když jsou boty příliš malé 

Kluzké boty – jak se s nimi vypořádat?

Kluzké boty vyřešíme nesmeky či návleky proti uklouznutí. Také můžeme zajít k obuvníkovi, který nám může podrážku podlepit protiskluzovou vrstvou. 

Kdy stojí za to zajít k obuvníkovi s nepohodlnými botami?

K obuvníkovi se vyplatí zajít vždy, když běžné přípravky na zlepšení komfortu naší obuvi selhávají. Dobrý obuvník nám pomůže s rozjetými a křivými švy, nefunkčními zipy či cvočky. Také je dobré jej navštívit ve chvíli, kdy se nám poškodí podrážka obuvi nebo podpatky. Také jej můžete navštívit v situaci, kdy si nevíte rady, jak roztáhnout nové boty a po ruce nemáte žádné roztahováky, napínáky či roztahovací prostředky.

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít