Pokud je běh vaší vášní, od tréninku vás určitě neodradí ani déšť, sníh či mrazivé počasí. Ne všichni však vědí, že toto roční období klade na milovníky aktivity na svěžím vzduchu vyšší požadavky. Je třeba dbát zejména na výběr dobrých zimních běžeckých bot, ve kterých bude trénink nejen příjemný a prospěšný, ale také bezpečný.

Doposud jste tomu nevěnovali větší pozornost nebo jste v zimních trénincích jen začátečníci? Rádi vám poradíme, jaké boty se v takových situacích nejvíce osvědčí.

Zimní bežecká obuv – přilnavost je prvořadá!

Kvalitní běžecká obuv, bez ohledu na roční období, se musí vyznačovat optimální přilnavostí. Podrážky běžeckých modelů sestávají obvykle z několika vrstev, jejichž tloušťka nebo tlumení nárazů závisí na určení obuvi, predispozici a preferencím běžce.

Pokud běháte po asfaltových, městských silnicích, teoreticky můžete používat stejné boty jako na jaře či v létě. V praxi se však i dobře známá trasa může změnit v zimním období k nepoznání. Louže,bláto, listí či sníh – v takových podmínkách se vaše oblíbená běžecká obuv nemusí osvědčit. Zimní běžecké boty musí mít podrážku vyznačující se dobrou přilnavostí, jakou zajistí například guma vysoké kvality.

Trochu jinak je to v případě tréninku v terénu. Podrážka bot určených pro běh na tvrdém povrchu nebude dobrou volbou v případě měkkých nebo zasněžených tras. Pokud tedy často trénujete v lese nebo na polních cestách, pořiďte si model s členitějším dezénem, ​​který bude na takovém povrchu dokonale sedět. Naopak, na zledovatělé povrchy, např. na horách, budou nezbytné běžecké boty s hroty, které pomohou zachovat optimální přilnavost i v náročných podmínkách.

8039

Obuv New Balance WTARISK1

Svršek, který vám zajistí tepelný komfort

Na první pohled se svršek v běžeckých botách určených pro běh v zimě velmi neliší od modelů určených na letní měsíce. Ve skutečnosti je ale síťka na zimních modelech mnohem hustší, díky čemuž udržuje nohy v teple a navíc taková obuv se vyznačuje větší odolností proti vlhkosti. Při nákupu běžecké obuvi na zimu nezapomínejte na to, aby bylo v botě dostatek místa na hrubší ponožku.

80408041

Obuv INOV-8 X-Talon black red / blue black

Membrána v zimní běžecké obuvi – ano nebo ne?

Důležitým prvkem charakteristickým pro běžeckou zimní obuv je membrána. Nejpopulárnější a zároveň nejpoužívanější technologií je membrána Gore-Tex. Dobře chrání chodidla před nízkými teplotami a vlhkostí, díky čemuž umožňuje komfortní trénink téměř v každých podmínkách. Zároveň umožňuje nohám dýchat, takže se nemusíte obávat přehřívání chodidel.

Důležité!

Nezapomínejte, že nepropustnost v botách s membránou funguje oboustranně. Pokud budete tedy běhat během intenzivního deště a voda se dostane dovnitř bot, obtížnější bude i jejich sušení.

Vítr, déšť, sníh a nízké teploty již nebudou překážkou, pokud si ve vašem sportovním šatníku uděláte místo i pro zimní běžeckou obuv. Podívejte se, jaké modely dámské a pánské běžecké obuvi jsme pro vás připravili na eobuv.cz. Užijte si komfortní a hlavně bezpečný trénink i v nepříznivém počasí!

Autor

Ewa Majchrzak

Mám ráda casual styl a tenisky. V mém šatníku převažuje bílá, černá a pastelové odstíny. Moje hobby jsou plavání, tenis a skandinávské kriminálky. Jsem hrdou majitelkou kočky Apostrofa.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít